נוה עמל: אופי כפרי ומיקום מצוין - אטרקטיבית לזוגות צעירים

קוטג' בשטח של 180 מ"ר נמכר ב-2007 תמורת 1.55 מיליון שקל; כיום נכס דומה יימכר תמורת 2.4 מיליון שקל

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים47

>> לשכונת נוה עמל מיקום מצוין - על הגבול שבין הרצליה לרעננה. יש בה אווירה פסטורלית והרבה בתים צמודי קרקע, שמחיריהם נמוכים ביחס לשכונות אחרות בעיר. המומחים צופים כי ערכם של הבתים בשכונה יעלה בעתיד, בעיקר לאחר השלמת סלילתו של כביש 531, אך לעת עתה היא עדיין אטרקטיבית למשפרי דיור ולזוגות צעירים.

מיקום: נוה עמל ממוקמת בקצה הצפון-מזרחי של הרצליה, על גבול רעננה. השכונה גובלת בדרך ירושלים ממערב, במפעל תע"ש מדרום, בגבעת ח"ן ממזרח ובשכונת שביב בצפון.

היסטוריה:

נוה עמל הוקמה בשנות ה-50' כשכונת פועלים - ומכאן שמה. בתחילה התגוררו בשכונה בעיקר עולים מתימן, מטורקיה ומאפריקה. בתחילת שנות ה-60' נבנתה בחלקה המזרחי מעברה לעולים מצפון אפריקה, ובמשך השנים החליפו בתים חדשים ומפוארים חלק מהבתים הישנים.

תכנון ובנייה:

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נוה עמל היא השכונה הגדולה ביותר בהרצליה, ומתגוררים בה כ-9% מתושבי העיר. היא משתרעת על שטח של 1,460 דונם ויש בה כ-2,400 משקי בית. השכונה פסטורלית ושקטה, ורוב הבתים בה הם צמודי קרקע. המגרשים שעליהם בנויים הבתים גדולים יחסית - שטחם נע בין 500 מ"ר לדונם - ויש בהם זכויות בנייה נרחבות של עד 500 מ"ר. עם זאת, רק מעטים מהתושבים מנצלים את זכויות הבנייה. בשכונה יש גם מגרשים קטנים יותר (250-400 מ"ר), שעליהם ניתן לבנות בתים דו-משפחתיים.

בנוה עמל בתים ישנים רבים, שלהם גגות רעפים. לצדם מופיעים יותר ויותר בתים חדשים, בעיקר ברחובות גיל, רמז ובורוכוב. בחלק מבתי הדירות בשכונה, למשל ברחוב צה"ל, יש ארבע יחידות דיור בלבד. רבים מהבניינים האלה שופצו והורחבו, כך שהדירות שבהם נהפכו לדירות גן וגג.

בכניסה לשכונה, במקום שבו שכן קולנוע דגניה, נבנו בשנות ה-90' כמה בניינים מדורגים בני שש קומות, שבהם דירות בנות 3-4 חדרים. שטחן של דירות אלה 75-95 מ"ר, ולכל אחת מהן מרפסת שמש.

בימים אלה שוקדת עיריית הרצליה על שינוי תוכנית בניין העיר בשכונה. המטרה היא הגדלת הצפיפות באמצעות מתן היתר לבניית שתי יחידות דיור במגרשים ששטחם 500 מ"ר ויותר. אם התוכנית תצא לפועל עשויים להיתוסף לשכונה 1,000 משקי בית.

מוסדות ציבור:

בשכונה גני ילדים וכן שני בתי ספר יסודיים: בית הספר לאמנויות גורדון, שאליו מגיעים תלמידים גם ממרכז העיר; ובית הספר רמב"ם. כמו כן יש בשכונה מתנ"ס (בית פוסטר), הכולל מגרש טניס. בשכונה גם בתי כנסת, מרכז מסחרי, סניף דואר, סניף של קופת חולים כללית, סופרמרקט ופארק.

אוכלוסייה:

האוכלוסייה בנוה עמל מגוונת. רוב התושבים הוותיקים, שהגיעו בשנות ה-50, הם דתיים-מסורתיים ברמה סוציו-אקונומית בינונית. התושבים החדשים הם משפרי דיור וזוגות צעירים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה. עם התושבים נמנים כדורגלן העבר בני טבק וחברת הכנסת מסיעת קדימה יוליה שמאלוב-ברקוביץ'. בעבר זכתה השכונה לפרסום שלילי מפני שמתגוררת בה גם משפחתו של יגאל עמיר, אשר רצח את יצחק רבין.

דינמיקת מחירים:

אופיה הכפרי של נוה עמל ומחיריהם האטרקטיביים של המגרשים הביאו אליה בשנים האחרונות אוכלוסייה צעירה ומשפרי דיור. הביקוש הגואה לנכסים בשכונה גרם למחיריהם לעלות בעשרות אחוזים. לנוה עמל אין עתודות קרקע, והיא אינה יכולה להתרחב, אלא רק להתחדש. לכן ההערכות הן כי המחירים בשכונה ישמרו על יציבות בזמן הקרוב. בטווח הרחוק יותר, עם השלמת כביש 531 המחירים עשויים להמשיך לעלות.

דירה ברחוב הפרטיזנים, הנמצאת בקומה שנייה ושטחה 65 מ"ר, נמכרה ב-2007 תמורת 552 אלף שקל. ב-2009 היא נמכרה שוב, הפעם בכ-800 אלף שקל - וכיום היא מוצעת למכירה תמורת סכום הנע בין 950 אלף שקל למיליון שקל. קוטג' בשטח של 180 מ"ר, הבנוי על מגרש ששטחו 280 מ"ר, נמכר ב-2007 ב-1.55 מיליון שקל. ב-2009 נמכר נכס דומה בכ-2.3 מיליון שקל וכיום הוא יימכר תמורת 2.4 מיליון שקל. מגרש בשטח של 350 מ"ר נמכר ב-2007 תמורת 1.2 מיליון שקל, ומגרש בשטח דומה נמכר ב-2009 תמורת 1.55 מיליון שקל. גם כיום יהיה מחירו דומה.

סייעו בהכנת הכתבה: זכיין אנגלו סכסון דוד לוי, שמאי המקרקעין נאור בינדר וצורי ז'אן מז'אן נכסים הרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker