האחים חג'ג' רכשו אתמול מגרש לשני מגדלים ב-323 מיליון שקל - והיום מכרו אחד ב-161 מיליון שקל

הרוכשת - קרן ההשקעות "ריט 1" ■ חג'ג' קנו את הקרקע מהאחים גינדי שרכשו אותה לפני שנה רק ב-150 מיליון שקל ■ על המגרש ניתן לבנות שני מגדלי משרדים בשטח של כ-65 אלף מ"ר להשכרה

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי

רק אתמול הודיעה קבוצת חג'ג' כי רכשה מגרש לבנייה של שני מגדלי משרדים ממשפחת גינדי, וכבר היום היא מממשת אחד מהם. הקבוצה מסרה כי בכוונתה למכור מגדל אחד לקרן ההשקעות "ריט 1" תמורת 161 מיליון שקל.

העסקה לרכישת המגדלים בוצעה על ידי החברה הציבורית אסים, שנרכשה על ידי האחים חג'ג' לפני חודש ימים. מדובר במגרש בשטח שישה דונם ברחוב הארבעה בתל אביב, עליו מתוכננים להיבנות בנייני משרדים בני 33 קומות מעל קומה מסחרית. המגרש נקנה על ידי האחים חג'ג' ב-323 מיליון שקל (בתוספת הוצאות פיתוח של כ-20 מיליון שקל) מהאחים משה ויגאל גינדי, שאותו רכשו ממנהל מקרקעי ישראל בכ-150 מיליון שקל. בנוסף רכשה קבוצת חג'ג' באותה העסקה זכויות למשרדים בהיקף של כ-6,000 שקל שיועברו מפרויקט אחר של משפחת גינדי ברחוב הארבעה - מגדלי שרונה.

המגדלים הם הפרויקט הראשון בתחום המשרדים של קבוצת חג'ג', שצברה ניסיון רב בארגון קבוצות רכישה בתחום המגורים. מהחברה נמסר כי בשלב זה עדיין לא ברור אם הם יארגנו קבוצת רכישה לרכישת המגדלים או שזה יהיה פרויקט יזמי שלהם.

בקבוצת חג'ג' מתכננים לשווק את המשרדים לפי מחירי שכירות ברמה של 120-140 שקל למ"ר, אלא שאנשי הנדל"ן ספקנים לעומת האופטימיות הזו. ג'קי מוקמל, מנכ"ל ובעלים של חברת מ.א.ן נכסים, ארז כהן, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין והשמאי ירון ספקטור תמימי דעים ביחס למחירי השכירות, שנעים לטענתם בין 80 ל-85 שקל למ"ר.

"מחירי השכירות נעים סביב 80 שקל למ"ר ברמת מעטפת", אמר מוקמל, "אבל צריך לזכור שהשחקן העיקרי של השכירות הוא השוק ואני לא בטוח שהשוק יכול לשלם מחירים גבוהים כמו 140 שקל למ"ר. בשוק כרגע אין עודפי היצע של מגדלי משרדים, אבל מסתמנת קפיצה אדירה של גופים שהולכים לבנות מגדלים, אם תצא לפועל כל הכמות תהיה הצפה שתשפיע על המחירים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ספקטור מוסיף: "רמות השכירות היום נעות בסביבות 80-85 שקל למ"ר אבל הבעיה היא לא המחיר אלא שאין שוכרים. אין היום הרחבת פעילות של שוק המשרדים שמצדיקה עסקה כזו, אלא אם מדובר בקבוצת רכישה".

רחוב הארבעה הוא אחד מרחובות המשרדים האיכותיים והמבוקשים בתל אביב שבו שלושה מגדלי משרדים מפוארים: המילניום, הפלטיניום והתיכון ובנייני משרדים בני 4-5 קומות ישנים. אבל לדברי כהן שכירויות של 120-140 שקל למ"ר הן גבוהות במיוחד: "גם במגדלי היוקרה המפוארים לא מגיעים לשכירות של 100 שקל למ"ר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker