הבית הריק בשדירה

כבר שנים שהבניין המרשים בשדרות רוטשילד פינת שינקין בתל אביב מחליף בעלים - ונשאר שומם. אולי עכשיו זה ישתנה

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ליברמן

רבים יסכימו שהבניין הירקרק והמתקלף בשדרות רוטשילד 104 פינת רחוב שינקין הוא אחד היפים בתל אביב. אלא שזה שנים רבות ציפורים נודדות הן היחידות שנהנות מחדריו של המבנה המרשים בעל המרפסת העגלגלה בחזית. בעליו המתחלפים כשלו מלמצות את הפוטנציאל הגלום בו, ואף כי שופץ בעבר, הוא שב לבדידותו ולקירות המתקלפים.

הבית בשדרות רוטשילד 104, תל אביב

בדיקה מעלה כי במשך שנים אכן שימש הבניין למגורים ובקומת הקרקע שלו אף פעל גן ילדים. בתחילת העשור האחרון של המאה ה-20, לאחר שכבר עמד שומם, הוא נרכש על ידי משקיעים, אבל אלה מכרו אותו ב-1994 לאיש העסקים פרי גונן תמורת כ-1.8 מיליון דולר. גונן מעיד כי בזמן שרכש את הבניין הוא היה נטוש. הוא תיכנן לשפץ אותו ושכר לשם כך את שירותיה של האדריכלית נירה רייכמן, אך נתקל לדבריו בקשיים בשל מגבלות השימור שהטילה העירייה.

בשלב הבא מכר גונן את הבניין לבנק הפועלים שביקש להקים בו את מחלקת הפלטינום היוקרתית שלו. "אחרי כמה שנים של תכנון, מישהו בבנק קיבל את העצה שהצבת מחלקת הפלטינום בבניין שכזה תהיה מנקרת עיניים, והבנק החליט לרדת מהרעיון", אומר אדם המקורב להיבט התכנוני של המבנה.

בבנק הפועלים חשבו רבות מה יעשו בבניין, ובינתיים עבר ייעודו הסבה לבניין משרדים. לבסוף קיבלו בבנק החלטה ובחודש אוגוסט שעבר מכרו את הבניין לקרן רוטשילד תמורת 27.5 מיליון שקל. עכשיו מתכננת הקרן לשפץ את הבניין - שעם השנים והבעלים נוספו שתי קומות לשתיים המקוריות שלו - ומעוררת כך תקווה שאולי סוף סוף הוא יחדש את ימיו הגדולים.

ערך עכשווי: 27.5 מיליון שקל

הכתבה מתפרסמת בגיליון מארס של מגזין TheMarker

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker