הפשרת קרקע מסיבית תהפוך את שלומי לעיר: צפוי לגדול מ-6,000 תושבים כיום לכ-25 אלף

שר הפנים אלי ישי חתם על תוכנית מתאר חדשה ליישוב הכוללת שינוי ייעוד של שטחים פתוחים

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

שר הפנים וסגן ראש הממשלה, אלי ישי, חתם על תוכנית המתאר הכוללת החדשה למועצה המקומית שלומי לקראת פרסומה למתן תוקף.

תוכנית המתאר היא תוכנית כוללת, על פיה מגובשות ומנוסחות תוכניות פרטניות. בסיס התוכנית שאושר כעת, מדגיש מספר מרכיבים מרכזיים והעיקרי שבהם הוא הגדלת מספר התושבים בישוב מ-6,000 כיום לכ-25,000 תושבים.

התוכנית ממליצה להקים מתחמי מגורים צמודי קרקע, על השטח המוניציפאלי של הישוב כפי שאושר לפני שש שנים. התוכנית משנה את הייעוד בקרקע באזור שנקרא גבעת חמודות משטח פתוח לבנייה רוויה, מסחר, תעשיה תיירות ומגורים.

עוד קובעת התוכנית, כי על-מנת לשמור על איתנות הישוב יש להקים מרכז עירוני ראשי בכביש הצפון (דרך 99) לצורך יצירת אזורי תעסוקה, מסחר שירותים ותיירות. במקביל יוקמו צירי נגישות שיחברו את הישוב בין אזוריה השונים, שגם יצור אינטיגרציה בין שלומי הוותיקה ולמתחמים החדשים שיוקמו, בין היתר באמצעות השבחת מתחמי המגורים הקיימים.

התכנית משקפת תפיסה עירונית חדשה בכל הנוגע לצמיחה האורבנית של שלומי, מאפשרת למועצה המקומית לממש את הפוטנציאל של מיקומה, תוך שמירה והקפדה על יחסי גומלין מתאימים בין אזוריה השונים למרחב האזורי. תוכנית המתאר גם שמה דגש על פיתוח התיירות, שמירת ערכי סביבה, הקמת מוסדות רלוונטים,

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

התכנית הוכנה על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים, במסגרת פרויקט התכנון מתארי המקומי, הכולל קידום תכניות כוללות למעל 100 ישובים בישראל. בהכנת התכנית עסק צוות רב תחומי ובראשו ד"ר רונית דוידוביץ. אדר' פנינה רוזנברג שימשה כאדריכלית התכנית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker