משרד המשפטים מגביר את הפיקוח על תחום מתווכי המקרקעין

בתקופה האחרונה הגיעו ללשכת רשם המתווכים תלונות רבות על שירותי מתווכים שאינם מורשים

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ליברמן

>> משרד המשפטים מקיים דיונים עם הרשות להגנת הצרכן כדי לקבוע תוכנית פיקוח ואכיפה על העוסקים במקצוע תיווך במקרקעין ללא רישוי מתאים.

"על מנת להקל על הציבור, פורסמה באתר משרד המשפטים רשימת מתווכים מורשים הכוללת את מספרי הרישיון כפרט מזהה לאותם מתווכים. רשימה זו מתעדכנת באופן קבוע והיא עדכנית", אומרים במשרד המשפטים.

לדבריהם, מדובר בצעד ראשון בהגברת הפיקוח והאכיפה בתחום כשבנוסף עובדיו מקיימים בימים אלה דיונים עם הרשות להגנת הצרכן כדי לקבוע תוכנית פיקוח ואכיפה על העוסקים במקצוע ללא רישוי מתאים. "ישיבות אלה מתקיימות בשיתוף עם לשכת המתווכים בירושלים. המשרד ימשיך לפעול לפיקוח ולאכיפת החוק, בכדי להגן על הציבור הרחב על מנת שלא יגרמו נזקים ממתווכים שאינם מורשים לעסוק במקצוע".

במשרד המשפטים מבקשים להדגיש כי "העיסוק בתיווך במקרקעין ללא רישיון תקף אסור על פי חוק המתווכים במקרקעין ומהווה עבירה פלילית. בכל מקרה שבו נערכת עסקה לשכירת שירותיו של מתווך, מומלץ ללקוח לדרוש את הצגת רישיון התיווך בטרם יחתום על כל מסמך מול המתווך. אדם המתווך בעסקת מקרקעין, מבלי שיש ברשותו רישיון כדין, אינו זכאי לקבל עמלת תיווך בגין אותה עסקה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker