רז סמולסקי

<< היזם גדעון ויטל ייתן לדיירי הבניין ברחוב גורדון 81 בתל אביב דירה, כחלק משיפוץ וחיזוק המבנה, על מנת ליישם את התוכנית לחיזוק מבנים (תמ"א 38).

בגורדון 81 הגיעו 13 הדיירים והיזם ויטל לעסקה עם מתווה יצירתי, שבמסגרתה אחת משלוש הדירות החדשות שבונה ויטל תהיה של הדיירים. לדברי עו"ד זיו גרומן ממשרד זילברמן, גרומן ושות', שייצג את ויטל והדיירים, "בכל הפרויקטים של תמ"א 38 הדיירים מקבלים תמורה בצורה של ממ"ד חדש, מרפסת שמש, מחסנים או מעלית בבניין. בגורדון לא היה מקום פיסי לבצע את ההרחבות האלה, וכבר יש מעלית בבניין".

כדי שהפרויקט יהיה אטרקטיבי לדיירים, הסכים ויטל להקצות את אחת משלוש הדירות שיבנה על הגג כתמורה לדיירים. מדובר בדירת 3 חדרים בשטח של כ-82 מ"ר עם חניה. גרומן מוסיף כי בהסכם בין הדיירים יש הנחיה למכור את הדירה לכל המרבה במחיר, ולכל דייר בבניין יש זכות סירוב ראשונה - כלומר זכות לקנות את הדירה במחיר שהושג בשוק. לפי הסיכום, כל דייר יקבל מהמכירה סכום יחסי לחלקו ברכוש המשותף של הבניין - כך שמי שבבעלותו דירה גדולה יותר יקבל חלק גדול יותר בתמורה.

היזם יקבל את שתי הדירות האחרות, אחת בשטח של 112 מ"ר עם מרפסת של 170 מ"ר, והשנייה בשטח של 108 מ"ר עם מרפסת של 30 מ"ר. על דירה זו מתנהל בימים אלה משא ומתן למכירתה ב-2.8 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker