רוצים לדעת איפה יחסמו את הכביש? עיריית ת"א תפתח לציבור את דיוני תוכנית המתאר

השינויים המשמעותיים בתוכנית: פיתוח דרום העיר ויפו והגבלת התנועה בחלקים מהעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מליאת הוועדה המקומית תחל השבוע את הדיונים על תוכנית המתאר לעיר תל אביב ואלה יהיו פתוחים וחשופים לציבור. פתיחת הדיונים מתקיימים בעקבות חשיפת TheMarker ולחצים שהפעילו חברי המועצה ובראשם סגן ראש העיר ומ"מ הוועדה המקומית, פאר ויסנר, שהעביר הצעה לפיה כל הדיונים במסגרת המליאה יהיו פתוחים לציבור.

סדרת הדיונים תחל מיום חמישי הקרוב בשעה 16:00 במרכז עינב בגן העיר בתל אביב. כל דיון יפוצל ויעסוק באזור אחר בעיר. והדיון הראשון יעסוק במדיניות תוכנית המתאר בצפון העיר.

תוכנית מתאר היא מעין חוליית ביניים המקשרת בין רמת התכנון המחוזית לתכנון המפורט בעיר. חשיבותה נובעת מהיותה מסמך מחייב המתווה את פיתוח העיר לטווח ארוך לצורך מימוש תוכניות עירוניות.

הדיונים על תוכנית המתאר המוצעת לעיר תל אביב-יפו "ת"א/5000" החלו לפני כשנתיים, בין היתר באמצעות שיתוף ציבור, אולם רק 800 תושבים בלבד נחשפו לה, וגם אלו, לא על כל פרטיה, כאמור.

השינויים המשמעותיים המוצעים בתוכנית הם פיתוח נרחב של דרום העיר ויפו, הגדלת זכויות בנייה בחלקים מהצפון הוותיק של העיר פיתוח דיור בר השגה והגבלת התנועה בחלקים מהעיר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תוכנית המתאר שנחשפה ב-TheMarker לפני ארבעה חודשים, הוצגה לראשונה בפני חברי הוועדה המקומית. אז תיכננה העירייה אישור בזק של התוכנית, עד חודש אפריל השנה. בעקבות הפרסומים, מחו חברי הוועדה המקומית על כוונת העירייה לאשר את התוכנית במהירות, מבלי שזו נחשפה לכלל לתושבי העיר ולנבחריה.

"מדובר בתוכנית מסובכת ומורכבת וזו לא הוצגה לנבחריה הציבור בעירייה", מוסיפה סגנית ראש העיר מיטל להבי, "מי שחושב שניתן לגזור תוכנית על עיר בהיקף של תל אביב בחמש פגישות של ארבע שעות שחלקם ייוועדו לישיבות של עררים ודיונים בעררים, טועה ומטעה. אלא אם כן הם רוצים שנאמר אמן לכל דבר. תוכנית המתאר היא מורכבת ומסובכת וההשלכות שלה על העיר הן מורכבות, לא דבר שניתן להצביע לו בהינף יד".

יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב, דורון ספיר, אמר בתגובה, "בכוונתנו לדון ולקדם את התוכנית ובמהלך החודשים הקרובים לסיים את הדיונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker