שווי המגרש של כללית ברחוב זמנהוף בת"א קפץ פי 3.5 בחמש שנים ל-70 מיליון שקל

קבוצת רכישה עתידה לקנות את המגרש ולבנות בו מגדל עם 25 דירות ■ ב-2005 המגרש נמכר, ששטחו 1.8 דונמים, ב-20.3 מיליון שקל ■ במגרש יש זכויות בנייה, לפי התב"ע, של כ-5,000 מ"ר

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומית צור

העסקה הבאה יכולה ללמד משהו על מצבו של שוק הנדל"ן התל-אביבי בשנים האחרונות. שווי מגרש ברחוב זמנהוף במרכז תל אביב, שבמבנה הקיים בו פועל סניף זמנהוף של קופת חולים כללית, הוכפל פי 3.5 תוך חמש שנים. ב-2005 מכרה קופת חולים את המתחם, ששטחו 1.8 דונמים, בכ-20.3 מיליון שקל; באחרונה חתם יזם ההיי-טק לשעבר עמית קזז על הסכם אופציה בלעדי לרכישת הקרקע בכ-70 מיליון שקל - כך נודע ל TheMarker.

העלייה החדה בשווי המגרש נובעת, בין השאר, מכך שבפברואר 2009 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הפקדת תוכנית המאשרת את ביטול השימוש הציבורי במבנה מקופת חולים ומתירה לייעדו למגורים. התוכנית, שתיכנן משרד בר אוריין אדריכלים, אושרה גם על ידי מועצת השימור של עיריית תל אביב.

במגרש יש זכויות בנייה, לפי התב"ע, של כ-5,000 מ"ר, כשלמבנה הנוכחי - בניין של ארבע קומות בסגנון באוהאוס המוגדר לשימור ולשחזור - ניתן להוסיף קומה ולבנות במקום עד 51 יחידות דיור. ואולם, קבוצת הרכישה המתגבשת מתכננת להקים רק מחצית ממספר היחידות המותרות, 25 דירות, שיהיו מרווחות ויוקרתיות. בנוסף, ייבנה מרתף חניה שיוקצו בו גם מקומות חניה לאורחים (20% ממספר הדירות). בימים אלה מתגבשת קבוצת הרכישה, כשמרבית המתעניינים בפרויקט מעוניינים להצטרף לקבוצה למטרת מגורים.

בחמש השנים האחרונות עברה הבעלות על המגרש, שבו פועל סניף זמנהוף של קופת החולים הכללית במשך יותר מ-50 שנה, כמה ידיים. ביולי 2005 מכרה קופת חולים את המבנה לחברת בנייני העיר הלבנה, שבשליטת איציק בן שוהם ואברהם בחרי, תמורת כ-4.5 מיליון דולר (שהיו אז כ-20.3 מיליון שקל). בנייני העיר הלבנה קידמה את שינוי התב"ע למגרש שרכשה בוועדה המחוזית, וב-2007 מכרה את המתחם לחברת טורבוביץ' בלטנר. ב-50 מיליון שקל. באחרונה, כאמור, חתמה טורבוביץ' בלטנר על הסכם אופציה למכירת הקרקע לקבוצת הרכישה שמארגן קזז. את הקבוצה ייצג עורכי הדין אמיר חן ועומרי שלה ממשרד פישר בכר חן וול אוריון.

באוגוסט 2009 חתמה קבוצת רכישה שאירגן קזז על הסכם עם חברת אזורים לרכישת קרקע, בפינת הרחובות בלפור ואחד העם בתל אביב, תמורת 53 מיליון שקל. מדובר במבנה שבו פעל במשך שנים בית ספר פיטמן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker