תושבי שיכון הקצינים בתל אביב מתנגדים לפינוי בינוי במתחם דפנה

עיריית תל אביב דחתה הדיון על הפקדת התוכנית בשל התנגדות לבניית מגדלים בני 40 קומות סמוך לבתי התושבים

שלומית צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> נדחה הדיון שאמור היה להתקיים ביום חמישי האחרון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב בעניין הפקדת תוכנית הפינוי בינוי במתחם דפנה-ארלוזורוב בעיר. הסיבה לדחייה היא התנגדותם לתוכנית של תושבי שיכון הקצינים הסמוך, שהגיעו לישיבה וחילקו לחברי הוועדה מכתב המנמק את התנגדותם. תושבי מתחם דפנה הביעו זעם על דחיית הפגישה והביעו חשש כי למעמדם של המתנגדים השכנים תהיה השפעה על מקבלי ההחלטות בעירייה.

בראש ועד תושבי שיכון הקצינים עומדים האדריכל טומי לייטרסדורף, השר אבישי ברוורמן ועו"ד דוד גילת, המתגוררים בבתים פרטיים בני שתי קומות ברחובות ללא מוצא המסתעפים מרחוב דפנה: התמר, הגפן והרימון. ערב לפני שאמור היה להתקיים הדיון על הפקדת התוכנית בוועדה המקומית, נודע לחברי הוועד אודות קיומו. נציגי התושבים הגיעו במפתיע לדיון בוועדה עם עורך דינם, אלי וילצ'יק ממשרד כהן וילצ'יק קמחי, ושכנעו את חברי הוועדה לדחות את הדיון למועד אחר, שבו יוכלו להשתתף גם התושבים המתנגדים לתוכנית ולהסביר את עמדתם.

זה למעלה משנה מקדמת עיריית תל אביב תוכנית גדולה לפינוי-בינוי במתחם דפנה, שבין הרחובות דפנה, דרך נמיר, שאול המלך וארלוזורוב. על פי התוכנית, המבנים במקום ייהרסו ובמקומם ייבנו מגדלים בגובה של עד 40 קומות. את הפרויקט אמורה לבצע חברת נוה מקבוצת נכסים ובניין.

במתחם קיימים כיום כ-20 בנייני רכבת בני ארבע קומות שנבנו בשנות ה-50, בשטח כולל של כ-40 אלף מ"ר. מדובר בבניינים ישנים ללא מעלית וחנייה. על פי התוכנית, מספר יחידות הדיור, דכיוםהוא 470, ישלש את עצמו ויגיע ל-1,380 יחידות.

לדברי וילצ'יק, בתוכנית המוצעת של העירייה אין כל התייחסות להשפעת התוכנית על תושבי השיכון. "לטענת העירייה, הבינוי תואם את סביבתו ויוצר שילוב של בנייה מרקמית ובנייה גבוהה, אבל מדובר בזריית חול בעיניים, שהרי לא יכול להיות כל שילוב אמיתי בין הבתים צמודי הקרקע של שיכון הקצינים הוותיק לבין מגדלים בני 40 קומות שיצמחו סביבם. מדובר בהרס של שכונה שלמה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד טוען עו"ד וילצ'יק כי לתושבים לא נמסר תקנון התוכנית ואף לא נמסר שמשרד התחבורה אישר את כל מרכיבי התוכנית. בנוסף, נטען כי העירייה לא הציגה בדיקה שמאית לבחינת היחס הנדרש בין הבינוי הקיים למוצע. לטענת ועד התושבים, בידיהם חוות דעת ראשונית לפיה פוטנציאל ההשפעות הסביבתיות והתנועתיות של הפרויקט על שיכון הקצינים הוא הרסני. "מדובר בפגיעה, בין היתר, בהיבטים של תנועה ומפגעי גישה ובטיחות תנועה, זיהום אויר, רעש, הצללה, משטר רוחות ועוד", ציין וילצ'יק. "גם העובדה שלא נבדקו חלופות לפרויקט, מעידה על חוסר החשיבה התכנונית", הוסיף.

דירות מתפוררות

אלא שבאתר של חברת וקסמן גוברין, המנהלת את הפרויקט מטעם עיריית תל אביב, ניתן למצוא שלל עדכונים של העירייה הכוללים פרטים רבים' מאז שהוכרז המתחם כמיועד לפינוי-בינוי באוגוסט 2008, כולל סיכום מפגשים עם נציגי מתחם הקצינים ונספחי תנועה רלוונטיים.

"אנו גרים בדירות מתפוררות משנות ה-50", אמר אחד מדיירי רחוב ארלוזורוב, הכלול בתוכנית. "העירייה מצאה לנכון לקדם תוכנית ראויה, ואנחנו מקווים שהיא לא תיכנע ללחצים של כמה בעלי הון המתגוררים בווילות הסמוכות".

האדריכלית הילה דבי, נציגת הדיירים בהתנדבות, ציינה כי "המתחם הוכרז כמתחם להתחדשות עירונית על ידי משרד השיכון והעירייה. הבניינים והתשתיות העירוניות סביבם התיישנו עם השנים. הפרויקט הוא תוצאה של חלופות תכנוניות רבות בהליך ארוך, תוך שיתוף בעלי העניין, ואף בוצעו בדיקות תנועה והצללה".

לדברי דבי, "קיימת קבוצת נסיכים עשירים מקושרים ואינטרסנטיים - עורכי דין, אדריכלים ופוליטיקאים - המתגוררים בסמיכות למתחם, שמעוניינים לעכב ולמסמס את הפרויקט ולהשאיר את תושבי המתחם ואת העיר במצב המתפורר הקיים". דבי טוענת כי הבנייה במתחם אף תעלה את ערך הנכסים של התושבים המתנגדים. "התקיימות צמודי קרקע במרכז העסקים הראשי (מע"ר) של תל אביב היא שריד לבנייה ארכאית. זו בנייה שאינה תואמת את המציאות העירונית. הפרויקט מציע פתרונות לבעיות החנייה והתנועה באזור ומהווה הגשמה של חזון העיר".

מעיריית תל אביב נמסר כי "הנושא ירד מסדר היום של הוועדה המקומית לאחר שנציגי התושבים טענו כי הפרסום שניתן למועד הדיון - באתר האינטרנט העירוני - אינו מספיק. ייקבע מועד חדש לדיון בנושא, ונציגי התושבים יעודכנו בו. כל טענות התושבים יקבלו מענה במסגרת הדיון בוועדה המקומית, ואין טעם להתייחס אליהן לפני שהדיון התקיים".

לייטסדורף מסר כי "שיתוף הציבור לא היה רציני. אין התייחסות לכל 2,200 כלי הרכב שיתווספו לאזור, כאשר רחוב הנרייטה סאלד פקוק כבר כיום. באופן תמוה, לא הראו לנו את תקנון התוכנית, אך נראה אותו בשלב הוועדה המחוזית. לא הוצג בפנינו תסקיר השפעה על הסביבה, כשידוע שהפרויקט עומד להטיל צל עד כיכר המדינה, ולא נבחנו חלופות אחרות. אנחנו בעד התחדשות עירונית, אך לא בהיקפים כאלה. אנו קוראים לעירייה לבדוק חלופות אחרות, שכן עליית המחירים באזור בשלוש השנים האחרונות יכולה לאפשר את צמצום היקף הפרויקט ועדיין לשמר כדאיות כלכלית".

יועץ התקשורת של השר ברוורמן מסר כי לשר אין כל מעורבות בהתנגדות המשפחה לתוכנית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker