מסמנים את גני תקוה: חברות נדל"ן אוספות קרקעות ביישוב המתפתח של בקעת אונו

מחירי הדירות ביישוב עלו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים והשוו את המחירים של השכנה קרית אונו

גיא ליברמן

>> שוק הנדל"ן בגני תקוה מתחיל לצבור תאוצה וחברות נדל"ן החלו לרכוש קרקעות ביישוב כפוטנציאל לשוק עתידי. בשנים האחרונות עלו מחירי הדירות במקום בעשרות אחוזים, וכיום רבים מהדירות והבתים ביישוב נמכרים במחירים מקבילים לאלה הנהוגים ביישוב היקר ביותר בבקעת אונו - קרית אונו.

בשבוע שעבר חתמה חברת הנדל"ן האחים דוניץ על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע פרטיים על קרקע חקלאית בשטח 12.2 דונם במזרח גני תקוה. לפי העסקה, 41% מההכנסות ממכירת הדירות יעברו לידי בעלי הקרקע, בעוד שיתרת ההכנסות יוזרמו לידי דוניץ. מדובר בעסקה רביעית של דוניץ ביישוב, לאחר שבמארס 2002 היא חתמה על עסקת קומבינציה בגני תקוה עם בעלי קרקע בייעוד חקלאי במזרח העיר. מאז פועלת החברה לשינוי ייעוד הקרקע ולקידום תוכנית בנייה של יותר מ-300 דירות וכן 20 אלף מ"ר מסחריים. בתחילת 2008 ביצעה החברה שתי עסקות דומות עם בעלי קרקעות פרטיים במזרח גני תקוה על קרקע בשטח 10 דונמים. העסקה הנוכחית מגלמת, להערכת החברה, פוטנציאל ל-100 דירות. בחברה טוענים כי כעת הם פועלים על עסקה נוספת באותה מתכונת, שתשלים רצף של 30 דונם עליהם יהיה ניתן לבנות 300 דירות נוספות.

"יוקרתי כמו צפון תל אביב"

"גני תקוה היא מועצה מקומית ולא עיר, אבל עדיין היא קרובה למרכז. היא מציעה פתרונות של עיר יחד עם אווירה אינטימית של כפר, חינוך ברמה גבוהה ודרכי גישה נוחות. היישוב מלא בפרויקטים חדשים ויוקרתיים שמצביעים על מגמת חידוש ושינוי, שיקדמו את האזור ויהפכו אותו ליוקרתי ומוביל כמו אזור צפון תל אביב", אומרת רחלי בריזל, מנהלת השיווק של פרויקט מגדלי נוה, הכולל מאות דירות במזרח היישוב, אותו בונה חברת הבנייה נוה גד שבשליטת נוחי דנקנר. בחברה מציינים כי דירות חמישה חדרים בפרויקט נמכרות כיום ב-1.9 מיליון שקל בממוצע, לעומת 1.8 מיליון שקל ב-2008.

בסמוך בונה נוה גד פרויקט נוסף, בשם גנים, יחד עם חברת אשדר. ב-2002, אז החל שיווק הפרויקט, נמכרו דירות ארבעה חדרים ב-1.2 מיליון שקל בממוצע וכיום נמכרות הדירות ב-1.5 מיליון שקל, כלומר עלייה של 25% בשבע שנים. דירות חמישה חדרים שנמכרו ב-2002 ב-1.35 מיליון שקל, נמכרות כיום ב-1.8 מיליון שקל - עלייה של 33%.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כמו דוניץ, גם באשדר שוקדים על צבירת קרקעות מתוך הערכה שהיישוב ימשיך להתפתח. "גני תקוה מחזיקה בחלק ניכר מעתודות הקרקע שבצפון בקעת אונו. אנחנו מאמינים באזור ויש לנו קרקעות לכ-600 דירות עתידיות במקום", אומרים באשדר.

ואולם למרות הפוטנציאל הגדול, היישוב לא ממהר לצמוח. ב-2008, למשל, הוצאו בו 206 היתרי בנייה בלבד. אמנם זהו גידול של כ-50% לעומת 2006, אך בהשוואה לערים ויישובים גדולים, לא מדובר במספר גבוה. לשם השוואה, בשנה זו הוצאו בקרית אונו היתרי בנייה ל-449 דירות, ואילו אצל השכנה פתח תקוה הוצאו 1,573 היתרי בנייה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker