מאבק התושבים הצליח: מגדל אסותא של בוימלגרין בתל אביב ייקטן ב-12 קומות

הקטנת נפח הבנייה תשפיע על הכנסות החברה, שלפי הערכות יהיו בכ-100 מיליון שקל פחות מהתחזית המקורית

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הצלחה למאבק התושבים בצפון תל אביב. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה להפקיד את תוכנית מגדל המגורים שעתיד להיבנות על שטח בית החולים אסותא בצפון תל אביב בשינויים מרחיקי לכת מאלה שביקשו היזמים.

מתחם בית החולים אסותא ממוקם בין הרחובות ז'בוטינסקי, יהושע בן-נון, וורמיזה וקורדובה. גודלו של המגרש הינו כ-8.5 דונם, והוא כולל 3 מבנים לשימור לא מחמיר, על פי תוכנית השימור המאושרת של תל אביב-יפו, תא/ 2650ב'. המתחם נרכש באפריל 2006 על ידי בוימלגרין באמצעות חברת "בוימלגרין קפיטל" תמורת 52 מיליון דולר מידיהם של גד זאבי ודני גולדשטיין. בעת הרכישה טענו בבוימלגרין קפיטל, כי בשטח אותו רכשו הם יבנו פרויקט מגורים יוקרתי. עם היוודע לתושבי האיזור הסמוך לבית החולים אסותא כי החברה מתכננת לבנות מגדל מגורים בן 38 קומות, מעל קומת מסחר קרקעית, הם החלו להתאגד ואף הקימו ועד פעולה שאחראי ל-300 התנגדויות שנשלחו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, המבקשות שלא לאשר בניית מגדל כה גבוה בלב מרקם עירוני נמוך.

למרות ההתנגדות המליצה העירייה לאשר את התוכנית, ואולם הוועדה המחוזית החליטה להחזיר את הנושא לדיון נוסף בוועדה המקומית, על רקע ההתנגדויות הרבות. לאחר שזו חזרה לוועדה המקומית, שינתה עיריית תל אביב את עמדתה לגבי מהות הפרויקט והמליצה להקטין את מימדיו, דבר שהוביל בסופו של דבר להחלטת הוועדה המחוזית כעת. המשמעות של הקטנת נפח הבנייה תשפיע ישירות על הכנסות החברה מהפרויקט, כשלפי הערכות זו צפויה להכנסות נמוכות בכ-100 מיליון שקל מהתחזית המקורית בעת רכישת המתחם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker