מגדל מגורים בן 30 קומות ייבנה מאחורי גימנסיה הרצליה בתל אביב

העירייה תפרסם מכרז על הקרקע שמחירה צפוי להגיע ל-150 מ' ש'; ההכנסות - לרכישת קרקעות לציבור בדרום העיר

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ליברמן

>> מגדל מגורים בן 30 קומות ייבנה בצמוד לבית הספר גימנסיה הרצליה בצפון תל אביב. המגדל יכלול 108 דירות וגובהו המקסימלי יהיה 114 מטר.

סך השטחים העיקריים בתוכנית הם 13,500 מ"ר, כך שהשטח הממוצע לדירה יהיה 137.5 מ"ר נטו (כולל ממ"ד, לא כולל מרפסות). ההערכה היא כי שווי המגרש יגיע ל-140-150 מיליון שקל. הקרקע המדוברת ניצבת בפינת הרחובות בן שפרוט וגבעת המורה. בדרומה ניצב מגרש בית הוועד הפועל ומצפונה בית הספר גימנסיה הרצליה. במשך שנים רבות שימשה הקרקע כמגרש חניה, כאשר ייעוד המקרקעין היה ציבורי ואפשר היה לבנות עליה רק פרויקטים למטרות ציבוריות, כמו מוסדות חינוך, בתי כנסת וגנים.

אלא שבעיריית תל אביב הגיעו למסקנה כי האזור זקוק דווקא לחיזוק מערך המגורים, ולכן החליטו לפני כמה שנים לקדם תוכנית לשינוי ייעוד הקרקע לטובת בניית פרויקט למגורים. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרשה כתנאי לאישור התוכנית כי העירייה תפצה את תושבי העיר - המאבדים קרקע בייעוד ציבורי לטובת מגורים - באמצעות רכישת קרקעות בשכונות הדרום לייעוד ציבורי.

בשל התוכנית של עיריית תל אביב, שווי המגרש במצבו הסחיר ממריא. לדברי שמאי המקרקעין ירון ספקטור, ערך הקרקע צפוי להיות 140-150 מיליון שקל: "לאור נתוני המגרש, מחיר הקרקע לדירה צפוי להיות 1.2-1.5 מיליון שקל לדירה, כך שמחיר של של 140-150 מיליון שקל נראה כמו המינימום שישלם יזם בעבור הקרקע".

מעיריית תל אביב, שהקרקע בבעלותה, נמסר כי המכרז, שוודאי יעורר עניין עצום בקרב יזמים בשל מיקומו המבוקש, יתפרסם בתחילת 2010.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker