גיא ליברמן

>> התוכנית לחיזוק מבנים מתחילה לקרוץ לקבלנים. אנגלאינווסט, שבשליטת יעקב אנגל, רכשה את פעילות תמ"א 38 של חברת הבנייה א.דורי, שבשליטת אורי דורי - כך נודע ל-TheMarker.

עד היום השיגה המחלקה חוזים לביצוע פרויקטים ב-60 בניינים בתל אביב, רמת גן, הוד השרון, רעננה, קרית אונו, גבעתיים והרצליה, עם פוטנציאל בנייה של 270 דירות חדשות. עם זאת, באף אחד מהבניינים לא החלו עבודות בנייה בפועל, כך שכולם נמצאים בשלבים שונים של חתימות מול הדיירים, ובמקרים מסוימים עברו התוכניות לוועדות התכנון.

התמורה שתקבל א.דורי מהעסקה תחושב כפונקציה של מספר הבניינים שיגיעו להיתר בנייה. תמ"א 38 אושרה בממשלה בפברואר 2005. כחלק מהתוכנית, מקבלים דיירי בניינים שנבנו עד 1980 וזקוקים לחיזוק, זכויות בנייה על הגג שבהן ייבנו דירות חדשות שיממנו את עלויות החיזוקים. קבלנים רבים מציעים כיום לדיירים לבצע את כל העבודות על חשבונם, בתמורה לקבלת זכויות הבנייה על הגג. עם זאת, על אף שחלפו כמעט חמש שנים מאז שאושרה התוכנית, רק בניינים מעטים החלו בפועל בעבודות החיזוק.

לצורך פיתוח הפעילות בתחום הקימה החברה את אנגלאינווסט 38 בע"מ שמנוהלת על ידי המנכ"ל, מרט יודלביץ', ומנהל הפיתוח העסקי, עופר אנגל (בנו של יעקב אנגל). כניסת אנגל לתחום מעידה כי הקבלנים הגדולים, שחששו להיכנס לתחום עד עתה בשל חוסר כדאיות, מתחילים לשנות את גישתם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker