חברת הנדל"ן האחים חסיד זכתה במכרז "משכנות התיאטרון" בירושלים ב-36 מ' ש'; תבנה 42 יחידות דיור

על החברה מוטלות התחיייבויות קודמות: בניית חניון תת קרקעי, הקמת גשר ופיתוח השצ"פ בשטח של 24 דונם

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

חברת הנדל"ן האחים חסיד זכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לבניית 42 יחידות דיור בשטח של כ-5.2 דונם בשכונת טלביה בירושלים ב-36.3 מיליון שקל. מחיר המינימום של מינהל מקרקעי ישראל עמד על 25.75 מיליון שקלים בלבד, לאחר הפחתה של כ-50 אחוז מערך הקרקע.

שמאיי מקרקעין בירושלים מעריכים כי הוצאות נלוות אלה נאמדות בסך של כ-55 מיליון שקל נטו, כולל עלויות דחיית ביצוע הפרויקט. בין היתר, בהתייחס להכנסות עתידיות שהחברה צפויה לקבל בגין גביית דמי שימוש מהחניון. יוצא אם כך כי החברה ביצעה עסקה לפי תחשיב של כ-2.1 מיליון שקל לקרקע יחידת דיור (בתוספת כל ההוצאות הנלוות).

לאור כל התנאים המוקדמים, בניית מתחם המגורים תחל בעוד כשנתיים מהיום. כמו-כן, בשל ההוצאות הנלוות, תוכניות הפיתוח, התב"ע המאפשרת בניית יחידות דיור גדולות, הרווח היזמי והמיקום המהווה יתרון רב, הערכות של שמאי מקרקעין מקומיים הן כי יחידות הדיור ימכרו בתחשיב של כ-30 אלף למ"ר, בין 4.5-4.8 מיליון שקל ליחידת דיור.

יש לציין כי קיים פער משמעותי של כ-27 מיליון שקל בין מחיר הזכייה להצעה הקרובה שעמדה על סך של כ-9 מיליון שקל. הערכות הן, כי ישתלם לאחים חסיד לוותר על דמי הערבות ששילמה למינהל, ולצרף שותפה לפרויקט. אפשרות נוספת היא, כי החברה תגיש הקלה להגדלת מספר יחידות הדיור במתחם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker