ב.יאיר מוכרת תוך שבועיים זכויות בקרקעות ב-196 מיליון שקל

הסכומים כוללים מע"מ ויסייעו לה לעמוד בהתחייבויותיה. בשנה הקרובה אמורה החברה להחזיר הלוואות בהיקף של 490 מיליון שקל

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ב. יאיר ממשיכה במסע מימוש נכסים אותו התחילה בשבוע שעבר. החברה הודיעה כי חתמה מול קבוצת רכישה על הסכם אופציה למכירת חטיבת קרקע במיועדת לבניית ל-85 דירות בפרויקט משכנות האומה בירושלים ב-95 מיליון שקל כולל מע"מ (82 מיליון שקל לא כולל מע"מ).

במהלך השבוע שעבר החברה ביצעה עסקה נוספת בשכונת תלפיות למכירת 3.5 דונם קרקע ב-19 מיליון שקל לחברת אלייד מבעלי חברת צ'מפיון מוטורס, המייבאת לארץ רכבי פולקסווגן. בסך הכל חתמה החברה על עסקות בשווי של 196 מיליון שקל כולל מע"מ (180 מיליון שקל לא כולל מע"מ).

שרשרת העסקות תסייע לחברה לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי אג"חים ולבנקים. בשנה הקרובה אמורה החברה להחזיר הלוואות בהיקף של 490 מיליון שקל - 361 מיליון שקל מתוכם הם החזרי קרן וריבית לבנקים והיתר הוא תשלומים של קרן וריבית לאיגרות חוב. נכון לתום הרבעון הראשון של השנה בקופתה של החברה היו 11.4 מיליון שקל, והיא מחזיקה בכ-40.9 מיליון שקל נכסים פיננסים אחרים. בחודש יוני האחרון החזירה החברה חובות לבעלי אג"חים בסך של 40 מיליון שקל.

פרויקט משכנות האומה נמצא בסמוך לבניני האומה בירושלים ונחשב לפרויקט הדגל של החברה. את הקרקע לבניית הפרויקט, בשטח של כ-21.4 דונם, רכשה החברה בדצמבר 2006 תמורת 475 מיליון שקל. כבר אז הועלו ספקות לגבי יכולתה של החברה להרים פרויקט בסדר גודל כזה. החברה הגדילה את זכויות הבניה במקום מ-466 יחידות דיור לכ-700 דירות. נכון להיום, ממשיכה ב.יאיר בשיווק הדירות בשלב א' של פרויקט משכנות האומה. בחודש אוגוסט האחרון התקשרה החברה עם תשעה רוכשים פוטנציאליים והיא צפויה לחתום על שבעה חוזים מתוכם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker