רנית נחום-הלוי

חברת הנדל"ן ב. יאיר, שבשליטת יאיר ביטון, מכרה באוגוסט עשר דירות בפרויקט משכנות האומה בירושלים ב-26.2 מיליון שקל. לדברי עו"ד נועם כהן ממשרד יהודה רווה המלווה את הפרויקט, המכירות התבצעו לפי תחשיב של 21-24 אלף שקל למ"ר. זאת, בעוד שקבוצות הרכישה שנכנסו לפרויקט מציעות את הדירות תמורת כ-16-18 אלף שקל. הפרויקט נמצא בסמוך לבנייני האומה והשלב הראשון בו כולל 274 דירות, אותן התחילה לשווק ב. יאיר לפני כשנתיים. עד סוף אוגוסט הצליחה החברה למכור 44 דירות בכ-115 מיליון שקל.

לפני כחודש חתמה ב. יאיר על הסכמי אופציה למכירת הקרקע לשתי קבוצות רכישה. במסגרתם התחייבה החברה למכור לקבוצות 177 דירות תמורת 153 מיליון שקל. קבוצה אחת של 128 דירות אורגנה על ידי עו"ד יגל לוי, רו"ח צביקה רז ואיש העסקים יהודה אוליבה. קבוצת היבלום-ארדיטי רכשה 49 דירות נוספות.

ב. יאיר הכניסה את עצמה לתחרות מחירים ייחודית מול קבוצות הרכישה, כאשר התחייבה למכור להן חלקים לא מבוטלים מהפרויקט, והן מציעות את הדירות במחיר נמוך יותר. עם זאת, ליסובסקי אומר כי "לנו יש יתרון. אנו מציעים כניסה לדירות בפרק זמן של פחות משנתיים, מעניקים הנחות, פריסת תשלומים, בדק בית לשבע שנים וייעוץ משפטי". לדבריו, הדירה הזולה ביותר בפרויקט, בשטח של 115 מ"ר, מוצעת למכירה ב-2.24 מיליון שקל, כ-21.4 אלף שקל למ"ר.

השנתיים האחרונות היו לא קלות בעבור ב. יאיר, שבהן היא היתה צריכה להחזיר חובות לבנקים ולבעלי אג"ח. חובות החברה לבעלי האג"חים מסתכמים ב-490 מיליון שקל המתפרסים על כמה שנים. כדי להכניס כסף לחברה, היא הורידה במהלך השיווק את מחירי הדירות במשכנות האומה. "כיום הפרויקט זול יותר מכיוון שאנחנו רוצים למכור", אומר ליסובסקי. "בעוד שבפרויקטים אחרים העלינו מחירים, במשכנות האומה לא עשינו זאת, אבל צמצמנו את שיעור ההנחה שאנחנו נותנים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker