יוקם מגדל נוסף בפרויקט נאמן בת"א; המחיר: 5,000-6,000 ד' למ"ר

אזורים ועו"ד אברהם נאמן יקימו את הבניין החמישי בפרויקט שיכיל 47 דירות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

<<חברת הנדל"ן אזורים שבשליטת איש העסקים שעיה בוימלגרין, החלה בהרשמה למגדל החמישי של פרויקט מגדלי נאמן בצפון תל אביב, שבו יהיו 47 דירות. זאת, במסגרת עסקת קומבינציה עם בעלי הקרקע, בראשות עו"ד אברהם (אייבי) נאמן, שלפיה יקבלו בעלי הקרקע 40% מהתמורות בגין המכירות. נאמן מעריך כי מחירי הדירות במגדל יהיו בין 5,000 ל-6,000 דולר למ"ר בממוצע.

הפרויקט נמצא צפונית לאזורי חן, ומוכר עקב העיצוב החיצוני שלו - פסיפס צבעוני שתוכנן על ידי האמן יעקב אגם. אבן הפינה של הפרויקט הונחה ב-98' על ידי שמעון פרס, והוא מאוכלס זה כשש שנים. עד כה הקימה אזורים ארבעה מגדלים בפרויקט, שבהם כ-200 דירות, במסגרת אותה עסקת קומבינציה עם בעלי הקרקע. נאמן אמר כי נוסחת הקומבינציה שלפיה יקבלו בעלי הקרקע 40% מהתמורות בגין המכירות תישאר גם במגדל החדש, למרות השינויים בשוק הנדל"ן בעשור האחרון. המגדל החדש שייבנה הוא אחד מתוך שלושה שעוד ייבנו בפרויקט, שיכלול עם השלמתו שבעה מגדלים.

דירה ב-3.5 מיליון דולר

לדברי נאמן, בתקופה האחרונה בוצעו במגדלי נאמן עסקות במחירים גבוהים מאלה שייגבו בעבור הדירות החדשות. המחיר הגבוה ביותר עבור דירה בפרויקט נקבע לפני יותר משנה, כאשר דירת דופלקס של 220 מ"ר עם מרפסת נמכרה ב-3.5 מיליון דולר, דבר ששיקף מחיר של כמעט 16 אלף דולר למ"ר. במקור, שילם עליה המוכר 1.5 מיליון דולר בלבד.

הקרקע לבניית הבניין השישי בפרויקט נרכשה בדצמבר 2007 על ידי קבוצת רכישה שאירגנו אנשי העסקים עידו חג'ג' וצחי ארבוב, תמורת 13.4 מיליון דולר. הדירות שמתוכננות בבניין זה יהיו בשטח של 175 מ"ר עם מרפסות של 20 מ"ר, וסך העלות המתוכננת לחברי הקבוצה תגיע ל-530 אלף דולר עבור דירות שפונות למזרח ו-630 אלף דולר לדירות שמשקיפות לים, דבר ההופך את התמחור לדירה בפרויקט ל-3,000-3,600 דולר למ"ר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עו"ד נאמן סבור כי ההפרש בין המחיר שבו יימכרו דירות במסגרת הפרויקט שלו ושל אזורים לבין המחיר שישלמו חברי קבוצת הרכישה הוא סביר, אך מובן שחלק מהתמחור מביא בחשבון את תקופת המשבר וירידות המחירים בפרויקטים מיוחדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker