מגדלים במקום מטוסים: עיריית תל אביב מקדמת תוכניות בנייה במתחם שדה דב

מועד הפינוי של שדה התעופה עדיין לא נקבע, אך העירייה לא מחכה והציגה ארבע תוכניות בנייה למקום

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

מגדלים במקום מטוסים - כך ייראה ככל הנראה שדה דב לאחר פינויו, כפי שעולה ממצגת שערכה אתמול עיריית תל אביב, שהודיעה כי תבחר באחת מבין ארבע חלופות תכנוניות שהוגשו לה.

הפינוי המיוחל של השדה תלוי בהסכמות בין כמה גורמים: ב-500 בעלי קרקע פרטיים, שמחזיקים בכ-500 דונם במתחם; במינהל מקרקעי ישראל, שמחזיק ב-800 דונם נוספים במקום; במשרדי התחבורה והפנים שאחראים על הקמת שדה תעופה משלים לבן גוריון; ובמשרד הביטחון שמפעיל טרמינל צבאי בשדה. המו"מ על עתיד השדה כבר מתקיים וישנן הסכמות מסוימות, אך עדיין אי אפשר לראות את היום שבו יפונה שדה התעופה. "מנהטן על הים"

בעיריית תל אביב החליטו שלא להמתין להסכמות כל הצדדים והשקיעו 240 אלף שקל בהזמנת תוכניות בנייה למתחם. "תכנון השטח יזרז ויועיל להעתקת התשתיות מהמתחם", אמרה אתמול מתכננת מחוז תל אביב במינהל מקרקעי ישראל, גילי טסלא אשכנזי. מהנדס העיר תל אביב, חזי ברקוביץ, אמר: "זה אקט לדחיקת השדה, ואנחנו חושבים שבעת הזו צריך לקדם את התכנון".

לצורך התכנון פנתה העירייה לארבעה משרדי אדריכלים וביקשה מהם לתכנן את המתחם העתידי, שאותו מכנים בעירייה "מנהטן על הים". התוכניות נמצאות בשלבים ראשוניים וכוללות בין 10,000 ל-23 אלף דירות. כרגע לא מדובר עדיין על מועד בחירת האופציה המועדפת.

משרד יער אדריכלים בנה את כל רצועת החוף מצפון לרחוב אינשטיין בדומה לבינוי הקיים כיום בחופי תל אביב ובמרחק של 100 מטר מקו המים; משרד קייזר אדריכלים אימץ את המודל של רומא כדי ליישם שיטת תכנון דומה בצפון תל אביב, שבה הנקודות העירוניות המרכזיות, כמו אוניברסיטת תל אביב, רדינג, נמל תל אביב ואחרות מחוברות זו לזו באמצעות צירי תנועה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בתכנון של משרד לרמן אדריכלים הושם דגש על פיתוח של רצועת חוף רחבה מצפון לרחוב אינשטיין ובניית מרינה גדולה. משרד מזור פירשט תיכנן את המשך אבן גבירול בצורה קשתית שמחברת אותו לרחוב אינשטיין, שמתחיל ליד אוניברסיטת תל אביב. בנוסף, המשרד יצר מתחם הנקרא "הקובייה", שבו נפח בנייה ענקי של 30 מגדלים בגובה של 35 קומות, שייבנה סביב הארובה של רידינג וצמוד לקו המים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker