4 מגדלים יבנו בשטח התחנה המרכזית הישנה בירושלים

כך אישרה השבוע להפקדה הוועדה המחוזית בירושלים; 3 מגדלים ישמשו למשרדים ומגדל אחד למגורים

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

תוכנית מגדלים חדשה הולכת לשנות את הכניסה לירושלים: הוועדה המחוזית בירושלים החליטה השבוע להפקיד תוכנית מגדלים בשטח של 34 דונם בתחנה המרכזית הישנה בירושלים. מדובר במתחם שנמצא בין רחובות יפו, שדרות שז"ר ונורדאו הידוע "משרד החוץ הצפוני" או' מתחם בליליוס' שבבעלות הקבלן ואיש העסקים עזרא בליליוס ומינהל מקרקעי ישראל.

התוכנית מציעה פרויקט משולב לפיה ייבנו במקום 4 מגדלים בני 24 קומות כל אחד שישמשו למסחר, משרדים ומגורים. שני המגדלים שייבנו בשטח מינהל מקרקעי ישראל יאכלסו את משרדי הממשלה, כחלק מהפרויקט להעברת משרדי הממשלה לירושלים. שני מגדלים נוספים ייבנו בקרקע של בליליוס וישמשו למגורים ולמשרדים בשכירות חופשית. התוכנית כוללת גם שימור שני מבנים על רחוב יפו.

התוכנית של בליליוס אושרה בעבר עד גובה של 12 קומות. בתוכנית החדשה הרשות לפיתוח ירושלים באמצעות האדריכל יונתן לובל איחדה את הקרקעות וניסחה תוכנית לכל המתחם. את התוכנית של היזם בליליוס תיכננה האדריכלית נעמה מליס, זו תגיע ראשונה לבנייה, היות ששטח המינהל יוצע במכרז.

המעבר לבניית מגדלים יוצר אפשרות לשטח ירוק גדול יחסית, ולכן מוצע לפתח את האזור באמצעות מפלסים וכיכרות ציבוריים שיחברו בין רחוב יפו לשז"ר - שטח הנמצא בשיפוע. בחלק המזרחי תוקם כיכר שתהיה מוגבהת ממפלס רחוב יפו ובחלק המערבי של התוכנית תוקם חצר מרכזית שתציע כניסות לבנייני המגורים והמשרדים, שירותי מסחר ופנאי לאורך המבנים לשימור ובין הבניינים הגבוהים.

המתחם נמצא על קו הרכבת הקלה ובצומת התחבורה הראשית של ירושלים, התחנה מרכזית ותחנה הרכבת כבדה. באזור זה מתוכננת בנייה לגובה. בכניסה לעיר, אשר ממערב למתחם, נקבע לפי תוכנית המתאר החדשה לירושלים כאזור בנייה לגובה של עד 32 קומות, בעל צפיפות גבוהה ועירוב שימושים. לפני כחודשיים הכריזה עיריית ירושלים על משרד האדריכלים פרחי-צפריר כזוכה בתחרות הפומבית לתכנון מתחם הכניסה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker