חפציבה: מזרחי-טפחות מבקש לפנות 16 שוכרים מדירות בבית שמש; "נרכשו על ידי שותפה של בועז יונה"

הבקשה לצו הפינוי: חברת יסרפיר פעלה בשיתוף עם בועז יונה ובמרמה כדי להעלים כספים

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

חברת יסרפיר, שבבעלות יואל ג'ונרו, רכשה 16 דירות מחברת חפציבה במרמה ולא הפקידה כספים בחשבון הליווי. כך טוענים עוה"ד דורון אריאל, יעלה חמדת ואיתמר שי, ממשרד קנטור אלחנני טל ושות', המייצגים את בנק מזרחי-טפחות. עורכי הדין הגישו בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לביטול הסכם רכישת הדירות, בפרויקט מחסיה א' בבית שמש. הנכסים מושכרים לגורמים פרטיים, אותם מבקשים עורכי הדין לפנות.

מהבקשה עולה כי יסרפיר וחפציבה חתמו באוקטובר 2006 על הסכם מכר בסכום של כ-10 מיליון שקל. מתוכם, רק 1.28 מיליון שקל הועברו לחשבון הליווי וכ-8.5 מיליון שקל הועברו לחשבון של חברה מקבוצת חפציבה. הפרשה התגלתה ביוני 2007, לאחר שבנק מזרחי-טפחות הבחין שהחברה לא מעבירה כספים לחשבון הליווי. בדיעבד התברר כי שתי החברות חתמו על הסכמי מכר שונים - ולא כשרים - לאותה עסקה. על יתרת הסכום עליה לא קיבלו ערבות חוק מכר מהבנק, קיבלה יסרפיר ערבות אישית של בועז יונה.

באחרונה עתרה חברת יסרפיר לבית המשפט המחוזי על מנת לצרפה להסדר הנושים, אך כונס הנכסים מטעם מזרחי-טפחות סירב לכך. בין היתר טען כי החברה קשורה לחברה בת לה נודעו יחסי שותפות עם בועז יונה ועסקיה היו מלווים בתרמית. "יסרפיר אינה חברה תמימה כלל ועיקר כפי שהיא מבקשת להצטייר בפני בית המשפט הנכבד ... נודעו לה יחסי שותפות כאלה ואחרים עם מר בועז יונה", כתב כונס הנכסים עו"ד יניב פיני.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker