ב.יאיר מוכרת בית דיור מוגן בירושלים ב-127.4 מיליון שקל

הנכס - מצודת ירושלים - ממוקם במרכז ירושלים; נמכר ב-14% פחות מהערכת שמאי

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברת ב. יאיר העניקה לחברת גל קולוני רזידנס אופציה לרכישת מצודת ירושלים - בית דיור מוגן, ב-127.4 מיליון שקל. הנכס הוערך ב-162.7-148 מיליון שקל. מצודת ירושלים משמשת בטוחה לאג"ח של החברה (סדרה 5), ומהחברה נמסר כי הקונה יוכל לשלם עבור הנכס במזומן או באמצעות רכישה של אג"ח. האופציה ניתנה לגל קולוני למשך שנתיים והיא ניתנת למימוש עד תחילת מארס 2011. תמורת האופציה שילמה גל קולוני 2.6 מיליון שקל, סכום שלא יוחזר אם האופציה לא תמומש.

לפני כשנה העריך השמאי עודד האושנר את הפרויקט ב-162.7 מיליון שקל לצרכי שיווק. הערכת שווי הנכס בשוק החופשי היתה נמוכה יותר, והסתכמה ב-148 מיליון שקל.

היום הודיעה ב.יאיר, בשליטת יאיר ביטון, כי היא מתכוונת למכור את הפרויקט בסכום נמוך בהרבה של 127.4 מיליון שקל. העסקה נסגרה במחיר הנמוך ב-21% מהערכת השווי הגבוהה ובכ-14% פחות מהערכת השווי הנמוכה.

מדובר בפרויקט שבנתה החברה על מגרש בשטח של כ-5.4 דונם ברחוב ינובסקי 4. בפרויקט קומת קרקע ו-4 קומות מגורים, שבהן 116 יחידות דיור, מהן 4 סוויטות, 5 דירות בגודל חדר וחצי ו-107 דירות בנות 2 חדרים. בנוסף יש בפרויקט בריכת שחייה, סאונה, חדרי חוגים, טיפולים והרצאות.

ב.יאיר רכשה את המגרש תמורת 9.4 מיליון שקל, לאחר שזכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל בסוף 2002. מהשמאות של האושנר עולה כי בתחילה התכוונה החברה לבנות במקום בניין משרדים, אולם במהלך הקמת השלד הוא הוסב לפרויקט של דיור מוגן, באמצעות היתר לשימוש חורג במבנה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker