חשד לשוחד וטובות הנאה בעירייה, חקירה משטרתית, איומים על ראש העיר ומכרז איקאה

כל הפרשיות בקדנציה הנוכחית של עיריית ראשון לציון

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

אפריל 2008: בתום חקירה סמויה, פשטו אנשי היחידה לאכיפת פשיעה כלכלית על בניין העירייה. שמונה חשודים עוכבו לחקירה והוחרמו מסמכים רבים. החשדות: שוחד, טובות הנאה, מרמה והפרת אמונים. בין החשודים, חבר המועצה הוותיק שלמה לוי, ששהה במעצר בית, ובינתיים חזר לעבודתו בעירייה ואף הצטרף למרוץ למועצת העיר. לוי חשוד בכך שכשכיהן בתפקיד יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, פעל לקידום אינטרסים של בעלי עניין. החקירה טרם הסתיימה.

פברואר 2008: העירייה הודיעה כי הסיוע השנתי לוועד העובדים בסך 3.5 מיליון שקל לא יינתן השנה, לאחר שהעובדים הכריזו על סכסוך עבודה. יו"ר ועד העובדים רוני כהן, טען כי העירייה מסרבת לשפר את תנאי העובדים. מנגד, בעירייה טענו כי מדובר על מאבק ממניעים פוליטיים. חודשיים אחר כך נערך גישור בין הצדדים, שהחזיק מעמד עד אוגוסט, אז שוב איימו העובדים בסכסוך עבודה. לאחר שבועיים שוב הוכרזה הפסקת אש.

דצמבר 2007: נעמי ניצן, רעייתו של ראש העיר, קיבלה מכתבי איום לרצח בעלה. בעקבות האיומים הוחלט לתגבר את האבטחה סביב ניצן, שמתריע: "בסוף יירצח ראש עיר בישראל".

אפריל 2006: לאחר מאבק בן כשנתיים, החל איגוד ערים דן לביוב ואיכות הסביבה בעבודות ההקמה של מתקן ההסמכה והסחיטה לבוצת השפד"ן שבראשון לציון. העירייה, יחד עם ארגונים ירוקים, התנגדה לרוב הפתרונות שהציעה הנהלת השפד"ן לטיפול בבוצה, ובין היתר להקמת משרפה, מחשש לפגיעה בתושבי העיר ובאיכות חייהם. המשרפה אמנם לא קמה, אבל מטרד הריחות הרעים שמגיעים מהשפד"ן טרם נפתר.

תחילת 2006: חברת אירוס הגלבוע, זרוע הנדל"ן של קבוצת ברונפמן-פישר, המשמשת גם זכיינית איקאה בישראל, זכתה במכרז מינהל מקרקעי ישראל על קרקע במתחם בדרום-מערב העיר, המכונה מעוין שורק, והחלה לקדם עליו את הקמת סניף איקאה המקומי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מהר מאוד התברר כי תוכנית המתאר מתירה ייעודי תעשייה בלבד, ואוסרת שימושי מסחר. בית המשפט המחוזי קבע כי ההיתרים שקיבלה הקבוצה מעיריית ראשון לציון היו בלתי חוקיים. בנוסף, ב-TheMarker נחשף סיכום פגישה בין בכירי העירייה לראשי הקבוצה, שהתקיימה ארבעה חודשים לפני המכרז. במסמך הזה התחייבה העירייה לקדם את אינטרסים של הקבוצה, בהם להשפיע על המינהל להתאים את גודל המגרש לצרכים של איקאה ולתת לה הקלות בארנונה. בית המשפט המחוזי קבע כי מדובר, למעשה, בתפירת מכרז, והוא פסל את זכיית הקבוצה במכרז. שתי הפסיקות הללו נמצאות בהליכי ערעור בבית המשפט העליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker