רוני יצחקי ואספן ישווקו 1,150 דירות בכפר יונה ביותר ממיליארד שקל

בשנה הקרובה ישווקו מאות דירות במתחם; המחיר לדירת ארבעה חדרים: 1.1 מיליון שקל

גיא ליברמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ליברמן

חברות הבנייה רוני יצחקי ואספן מתכננות להתחיל לשווק בשנה הקרובה מאות דירות במתחם שבבעלותן בצפון כפר יונה. ההכנסות מהפרויקט אמורות להסתכם ביותר ממיליארד שקל.

בידי קבוצת יצחקי 78% מהמתחם, והשאר מצוי בידי אספן. על הקרקע חלות תוכניות בנייה מאושרות ל-1,150 דירות בבניינים של חמש, שמונה ו-14 קומות. עוד כוללת התוכנית אפשרות לבניית 6,000 מ"ר מסחר ו-6,000 מ"ר משרדים. לפי הערכות של אנשי נדל"ן באזור השרון, דירות ארבעה חדרים במקום יימכרו ב-1-1.1 מיליון שקל. בשתי החברות לא שוללים את האפשרות למכור לגורמים נוספים חלקים מהמתחם.

המתחם, שגודלו 250 דונם, נמצא בבעלות החברות זה שנים רבות, ותוכניות הבנייה תקפות זה יותר משנתיים, אך עד כה לא בוצעה בנייה בפועל. לפי הערכות אנשי הנדל"ן, העליות במחירי הנדל"ן בכפר יונה וביישובים הסמוכים הן שדוחפות כעת את יצחקי ואספן להתחיל את הבנייה במתחם.

נציגי החברות התחילו לגבש את התוכניות ההנדסיות של בנייני המגורים ומבקשים לבנות דירות בגודל סטנדרטי של 120 מ"ר. לפי מקור המעורב בתוכנית הבנייה, לחברות אפשרות לבנות דירות מרווחות יותר, של 140 ו-150 מ"ר, אלא ש"ההערכה בחברות היא כי קהל היעד יהיה זוגות צעירים שיעדיו הם דירות 3 ו-4 חדרים, ולכן הכיוון הוא דירות של עד 120 מ"ר".

במועצת כפר יונה אישרו כי קיימו באחרונה התייעצויות עם קבוצת יצחקי לגבי תוכנית הבנייה, וכי בין השאר עלתה לדיון השאלה מי יבצע את עבודות התשתית בשכונה, שעלותן מוערכת ב-50-60 מיליון שקל. אף שתוכניות הבנייה מאושרות, הן כוללות דרישה לסלילת כביש כהתניה לביצוע. מדובר בכביש עוקף כפר יונה, המתוכנן להיסלל מצפון ליישוב ולהפוך את כביש 57 (מנתניה לצומת בית ליד), בחלק הסמוך ליישוב, לכביש פנימי. בשל התניה זו אפשר לבנות כיום רק 650 דירות במתחם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מקבוצת יצחקי ומאספן לא התקבלה תגובה לידיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker