ראש עיריית חיפה מציע: העברת שדה התעופה המתוכנן תמורת בחירה בנמל חיפה להקמת נמל העתיד של ישראל

עיריית חיפה, הנמל והארגונים הכלכליים הכריזו על פתיחת הקמפיין לבחירת בעיר כמוקד ההשקעה בנמל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודיע הבוקר כי העירייה מוכנה לוותר על שדה התעופה הבינלאומי בעיר לטובת מגידו שבעמק יזרעאל. חברת הנמל מוכנה לפתוח את קו המים המערבי בנמל לשימוש התושבים ועובדי הנמל מוכנים לעבור לעבודה לאורך 24 שעות ביממה. כל זאת על מנת להביא לבחירה בנמל חיפה כנמל שיאכלס את הרציף העתידי המתוכנן לנמלי ישראל.

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בנושא השתתפו ראש עיריית חיפה, יונה יהב; נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון, עודד פלר; ראשי חברת נמל חיפה, עמוס עוזני ודוד חרמש; יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית, גד שפר; ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות במרחב חיפה, יגאל כהן.

במסיבת העיתונאים הוכרז רשמית פתיחתו של הקמפיין למען בחירת נמל חיפה כמוקד תכנית ההשקעה העתידית. הצדדים חתמו על אמנת שיתוף פעולה למען פיתוח נמל חיפה. באמנה מתחייבים כל אחד מהגופים לפעול לקידום ביצוע תכנית ההשקעה הממשלתית תוך הסכמה לוויתורים הדדיים אשר ישכנעו את הממשלה לבחור בנמל חיפה.

במהלך מסיבת העיתונאים הודיע יהב כי יוותר על מיקום שדה התעופה במזרח העיר לטובת הקמת שדה תעופה בינלאומי חדש במגידו אשר עמק יזרעאל, ובתנאי שזה יוגדר רשמית כשדה התעופה של חיפה וייסלל ממנו כביש אוטוסטרדה מרובה נתיבים ישירות לחיפה. חברת נמל חיפה הביע הסכמתה לפיתוח החזית המערבית של הנמל לשימושים תיירותיים ועירוניים (WaterFront). המדובר ברצועה של כ-2.5 ק"מ המקבילה לשדרות העצמאות בעיר. ההסתדרות ועובדי הנמל התחייבו לשמירה על שקט תעשייתי והעובדים מצדם התחייבו להיכנס למשא ומתן מיידי עם ההנהלה על הארכת שעות העבודה בנמל ל-24 שעות. לשכת המסחר התחייבה לקדם את הנושא במשרדי הממשלה ולהקים מטה מיוחד למעקב אחר תוכנית ההשקעה ואחר הליכי הרישוי הנדרשים.

גד שפר ציין כי על המדינה לשקול את ביזור הפעילות במדינה כשיקול אסטרטגי. "המדינה לא יכולה להרשות לעצמה את החלוקה למרכז ולפריפריה", אמר. עודד פלר טען כי "הדעיכה בפריפריה נמשכת ואף מתעצמת. נראה כי הדרך היחידה לשינוי כיוון ולהשגת איזון טמונה בקביעת עוגנים ברמה לאומית שיהיו ממוקמים באזורי הפריפריה. לצפון כבר יש היום עוגן טבעי, נמל חיפה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker