מבקר המדינה על מע"צ: שיקולים זרים בקבלת עובדים; ליקויים במינויי בכירי החברה

דו"ח מבקר המדינה קובע כי לא נעשתה עבודת מטה מעמיקה בהקמת החברה הלאומית לדרכים במקום מע"צ

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חשש להפעלת שיקולים זרים במהלך ביצוע מנויים וקבלת עובדים לחברה בניגוד לנהלים - אלו מסקנות דו"ח מבקר המדינה להליך הקמת הרשות הלאומית לדרכים (מע"צ החדשה). בין היתר, איתר המבקר ליקויים במינוי מרבית שדרת הניהול בחברה.

הביקורת העלתה כי אין במשרד האוצר ובמשרד התחבורה נתונים על עלות הפרישה של עובדי מע"צ, וכי העברת העובדים בין החברות כלל לא הוסדרה. בגלל היעדר תוכנית לשיבוץ עובדי יחידת הסמך במשרדי הממשלה, נמשך הטיפול בנושא כשנה, ו-46 עובדים שהו בביתם וקיבלו משכורת בלי שעבדו.

הביקורת העלתה ליקויים משמעותיים בסדרי קבלת עובדיה הבכירים של החברה, בהם המנכ"ל, המשנה למנכ"ל, שני סמנכ"לים ומבקר הפנים - באופן "המעורר ספק אם סדרי הניהול והבקרה של החברה מבטיחים את בחירת העובדים הטובים ביותר שאפשר היה לגייס באותה תקופה".

"בחברה החלו להתקיים נורמות בלתי תקינות בתחום גיוס וקליטת עובדים בכירים וזוטרים... ונוכח חומרת הממצאים על שרי התחבורה, האוצר ורשות החברות הממשלתיות לנקוט בצעדים הנדרשים כדי להכניס את החברה למסלול התקין", נכתב עוד בדו"ח.

ממע"צ נמסר בתגובה: "מעולם בהיסטוריה לא בוצע מהלך כה מהיר לסגירת יחידה בעלת עוצמה, והקמת יחידה חדשה במקומה, באמצעות קומץ אנשים. המשימה בוצעה תוך שלושה חודשים וכללה אחריות מלאה על עשרות פרויקטים ומערכת כבישים באורך כולל של 7,000 ק"מ, והיא הוטלה על כתפי צוות מצומצם שכלל 20 איש בלבד. החברה הלאומית לדרכים למדה בעיון את ממצאי הביקורת שעסקה בסוגיות טכניות בעיקרן, הפיקה את הלקחים הנדרשים ועידכנה את נהליה בהתאם".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker