עיריית תל אביב תפתח בשבתות את החניון הציבורי בבניין אפריקה ישראל של לבייב

פתיחת החניון - עקב אי עמידה בהיתר שקיבלה מהעירייה ■ אפריקה ישראל תעמיד את החניון לרשות עיריית תל אביב לצורך הפעלתו בשבתות ■ חצי מהחניון ייפתח לצורכי הציבור בשעות הערב באמצע השבוע ובשבתות, בתנאי מחיר של חניונים ציבוריים של חברת אחוזות החוף

גיא ליברמן

הצלחה לעיריית תל אביב - אחרי שהודיע איש העסקים לב לבייב, כי הוא מתנגד לפתיחת החניון שבבניין אפריקה ישראל ברחוב אחד העם בשבתות, הודיע היום נציגו בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה כי החברה תעמיד את החניון לרשות עיריית תל אביב לצורך הפעלתו בשבתות. עיריית תל אביב תהיה אחראית על ההכנסות וההוצאות בגין הפעלת החניון בשבתות.

ההחלטה לחייב את אפריקה ישראל במקומות חניה ציבוריות נבעה מאי עמידה של האחרונה בתנאי ההיתר שקיבלה בד בבד עם ההיתר לבניית 10 קומות משרדים מעל 17 הקומות המקוריות בבניין. לפי נספח התנועה שהגישה אפריקה ישראל לעירייה, עלה כי נמצא חוסר של 77 מקומות חניה. הצדדים בדקו אפשרות להשלים את החוסר באמצעות בניית מקומות חניה בחניון של עיריית תל אביב הנמצא בקרבת מקום, אך אפשרות זו נשללה. ההצעה השנייה שהועלתה היתה תשלום כופר חניה (תשלום שמועבר לעירייה בשל חוסר במקומות חניה. ג.ל), ופתיחת מחצית החניון לשימושו של הציבור, בתנאים נוחים בשעות הערב ובשבתות. הצעה זו התקבלה ברוב של 8 מחברי ועדת המשנה לתכנון ובנייה של העירייה מול התנגדות של חבר אחד.

חצי מהחניון ייפתח לצורכי הציבור בשעות הערב באמצע השבוע ובשבתות, בתנאי מחיר של חניונים ציבוריים של חברת אחוזות החוף (חברת החניונים העירוניים).

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker