פטור מהיתר בנייה לפרויקטים לאומיים בתשתיות תקשורת

הממשלה תנסה לקדם הפעלת סנקציות על רשות מקומית שלא תספק היתרי בנייה לתשתיות לאומיות בפרק זמן מוגדר

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנטנה סלולרית
אנטנה סלולריתצילום: עזרא לוי

במסגרת חוק ההסדרים מבקשת המדינה לקדם גם נושאים של הפחתת רגולציה בהליכי רישוי לתשתיות ומגורים. הליך הוצאת היתרי בנייה בישראל הוא מהארוכים והמורכבים במדינות OECD, והיזמים מלינים על כך שהתארכות ההליכים בוועדות המקומיות והזמן הנדרש לאישור תוכניות פוגע בכדאיות הכלכלית ומתורגם בעלות גבוה לצרכן. הרשויות המקומיות מעכבות לא רק פרויקטים למגורים אלא גם היתרים לתשתיות לאומיות בשטחן.

הממשלה תנסה לקדם דרך חוק ההסדרים הפעלת סנקציות על רשות מקומית שלא תספק היתרי בנייה לתשתיות לאומיות בפרק זמן מוגדר. רשות מקומית שלא תיתן היתר בזמן או שתקדם את הדיון בתוכנית בבעייתיות - הטיפול בנושא יועבר לידי הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) במסלול מקוצר לתוכניות עם הקלות טכניות. כמו כן, מבקשים בחוק ההסדרים להגדיר לוחות זמנים בהליכי הרישוי לגופי התשתיות. זאת בתקווה שקצב הקמת תשתיות נדרשות - כמו מסילות רכבות וכבישים, לצד הצבת אנטנות סלולאריות כפרויקט לאומי, יוכלו לצאת לפועל במהרה.

בממשלה מבקשים לקדם פטור נקודתי מהיתר בנייה לפרויקטים לאומיים בתשתיות התקשורת, ובכך להבטיח ביצוע מהיר ולא להיתקל בהתנגדיות של תושבים. התנגדויות כאלה עלו בחיפה, שבה מתנהל מאבק משפטי של תושבי השכונות רמת בגין וגולדה נגד הצבת מתקן שידור ענק, שלטענתם נעשה בניגוד להיתרי הבנייה הקיימים בטענה כי היא מסכנת את בריאותם, פוגעת באיכות חייהם ומאיימת לפגוע בערך הנכסים שלהם.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker