נחתם הסכם גג בנתיבות: 50 אלף תושבים נוספים בתוך עשור

במסגרת ההסכם יוקמו 13 אלף יחידות דיור בחמש שכונות חדשות ■ ההסכם כולל גם פיתוח אזורי תעשייה, הקמת גנים וכיתות לימוד ושיקום תשתיות

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנייה בנתיבותצילום: אליהו הרשקוביץ
גילי מלניצקי

שר האוצר, משה כחלון, חתום הבוקר (ב') על הסכם גג לבניית 13,103 יחידות דיור חדשות בנתיבות. מימוש הסכם הגג יגדיל את אוכלוסיית העיר ב-50 אלף תושבים בתוך עשור ויהפוך את נתיבות לעיר מחוז מרכזית בנגב הצפוני.

בחתימת ההסכם השתתפו ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי; מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון; וראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר. על-פי ההסכם, הבנייה החדשה תתבצע בחמש שכונות חדשות במערב העיר, שישתרעו על פני יותר מ-5,500 דונם.

עם החתימה נתן השר כחלון את האות לפרסום מכרז ראשון לשיווק דירות בנתיבות במסגרת מחיר למשתכן. במכרז ישווקו 2,045 יחידות דיור - כמחציתן במסגרת התוכנית והמחצית השנייה בשוק החופשי.

החתימה על הסכם הגג בנתיבותצילום: דוברות האוצר

הסכם הגג כולל גם פיתוח אזורי תעשייה חדשים על פני 2,700 דונם. כמו כן ניתן דגש על שיקום והתחדשות תשתיות בשכונות ותיקות, ויישום תוכנית אב מקיפה בתחום התחבורה - לרבות הקמת גשרים והסדרת הכניסות לעיר. הצדדים אף התחייבו על הקמת 549 כיתות לימוד, 126 גנים, 100 מעונות יום, קרית חינוך ומתנ"סים.

"ההסכם הזה הוא פרי עבודה קשה שנמשכה חודשים ארוכים", אמר כחלון. "אנחנו מכבדים אנשים שרוצים שתהיה להם עיר חזקה, יציבה ומודרנית. חשוב לנו שהעיר תתחזק, תמשיך להוביל ותהווה דוגמא לישובים אחרים בדרום. המדיניות שלנו היא לחזק את הפריפריה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"במסגרת ההסכם הבטחנו השקעות של מאות מיליונים בפיתוח והתחדשות השכונות הוותיקות, כמו גם בהשקעות מאסיביות בתחום התעסוקה, איכות הסביבה והחינוך, שמהוות מפתח למשיכת אוכלוסייה חדשה לעיר", ציין ראש העיר, יחיאל זוהר.

הסכמי הגג מהווים נדבך מרכזי במדיניות של השר כחלון להגדלת היצע הדיור ופיתוח ההתיישבות בפריפריה. העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא לספק לרשות המקומית את האמצעים הפיננסיים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות חדשות בהיקף נרחב, באופן כזה שיאפשר להן לקלוט מספר רב של תושבים חדשים.

עם זאת, במספר ערים שבהן נחתמו הסכמי גג, קצב הבנייה לא תואם את קצב התפתחות התשתיות הנדרשות בתחומים שונים, בהם חינוך, תחבורה, מים וכו'. בשל כך מתקשות הערים האלה לתת מענה לצורכי התושבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker