עיריית גבעתיים יוזמת הקמת חניונים בחצרות בנייני המגורים

על חניונים רבים בגבעתיים הוקמו בניינים, ושוכרים צעירים נוהרים לעיר

גיא ליברמן

<<מצוקת החנייה של תושבי גבעתיים הביאה את העירייה, בשיתוף האגודה לתרבות הדיור וועדי הבתים, ליזום תוכנית להפיכת חצרות משותפות בבניינים משותפים בעיר לחניות. לדברי העירייה, היא תציע לדיירים שיבקשו לבנות את החניות בחצרותיהם אישורים והיתרים בהליך מזורז.

באחרונה פנה ראש העירייה, ראובן בן שחר, למנכ"ל העירייה, קובי ילוביץ, והנחה אותו לבחון דרכים שבהן תוכל העירייה להקל על המצב ולהאיץ את הליכי האישור הקשורים בשינוי ייעוד השטח המשותף בבניין (שלרוב נמצא חסר שימוש ולא מהווה גינה בפועל), כאשר העירייה מצדה תיזום "מסלול ירוק" לאישורים והיתרים. בכפוף לאישור משפטי, אף שוקלת העירייה להשתתף בעלות הפיקוח ההנדסי. האגודה לתרבות הדיור תתמוך מצדה בליווי וייעוץ אדריכלי והנדסי חינם, זאת בנוסף לייעוץ משפטי.

בעירייה מדגישים כי הליך כזה תלוי ברצון ועדי הבתים ובהסכמות והבנות בין הדיירים בכל הנוגע להפיכת החצר או הגינה לחניון וחלוקתו בין הדיירים, כאשר החוק דורש את הסכמתם כל בעלי הדירות. לדברי עו"ד חיה גסר, שותפה במשרד יגנס טויסטר בירן ושות', להפיכת גינה לחנייה אין השלכות מבחינת מיסוי המקרקעין וגם לא מבחינת היטלי השבחה: "להבנתי, התוכנית המוצעת אינה לקבוע תב"ע (תוכנית בניין עיר) חדשה, אלא תתאפשר מכוח הוצאת היתר, וככזו היא לא תחויב בהיטלי השבחה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker