הגב הכלכלי של "המטכ"ליסטים משפירא": חברת קרסו נדל"ן

אדריכל: "אין אמת מאחורי החזון שלהם על שיתופיות וג'נטריפיקציה מדודה" ■ חברת ון: "אנו משתפים פעולה עם חברות נדל"ן שונות"

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפרויקט ברחוב מסילת ישרים 5, שכונת שפירא, בניהול חברת ון
שוקי שדה
שוקי שדה

האם חברת קרסו נדל"ן היא הגב הפיננסי של חברת הנדל"ן ון (Venn), המכונה גם "המטכ"ליסטים של שכונת שפירא"? מבדיקת TheMarker עולה שמתוך שבעה בניינים בשכונת שפירא שבדרום תל אביב שבהם פועלת ון, שני בניינים הם בבעלות חברת קרוון אחזקות, שבה יש לקרסו 80% מהבעלות. בבניין אחר, קרוון אחזקות מחזיקה בבעלותה שתיים מחמש הדירות שמפעילה ון.

פעילות חברת ון נחשפה בשבוע שעבר בכתבה של נעמה ריבה ב"גלריה". החברה נמצאת בבעלות שלושה יזמים צעירים, יוצאי סיירת מטכ"ל - חן אבני, אור בוקובזה ודוד שרז. השלושה פועלים בשנים האחרונות בשכונת שפירא, ומשכירים יחידות דיור קטנות לצעירים לצד שירותי ניהול. כיום הם מנהלים 25 דירות בשבעה בניינים. היזמים שהתראיינו לכתבה לא הזכירו את הקשר שלהם לקרסו.

קרסו נדל"ן היא חברת בת של חברת קרסו הבורסאית, שהיא יבואנית רכב גדולה. חברת הנדל"ן בונה בנייני מגורים ומרכזי קניות ברחבי המדינה, והכנסותיה ב-2016 היו 370 מיליון שקל. "מסתבר שתחת המסווה של המטכ"לסטים הצעירים עומדת חברה כמו קרסו, שבונה בגדול", אומר אדריכל שעובד בדרום תל אביב. "זה מראה שאין אמת מאחורי החזון שלהם על השכרת דירות לצעירים, שיתופיות או אפילו תהליך מדוד של ג'נטרפקציה. בבוא היום, הם או קרסו יפעלו להשבחת נכסים, יהרסו ויבנו מחדש, כדי להפוך את השכונה הזאת לנדל"ן לכל דבר, תוך שהם משנים את אופייה".

צילום: עמרי שפירא

מחברת קרסו נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות החברה מתמקדת בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. גם בדרום תל אביב יש לחברה כמה נכסים המיועדים לפרויקטי התחדשות עירונית. במסגרת זו אנחנו שמחים לשתף פעולה עם חברת ון, הדוגלת בפיתוח פרויקטים חברתיים והקמת שכונות קהילתיות. עם זאת, זהו היקף שולי ביחס לפורטפוליו של קרסו נדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית".

מחברת ון נמסר: "ון הוא מיזם חברתי־עסקי פרטי שמטרתו ליצור סביבת חיים אורבנית הוגנת ושפויה מבחינה כלכלית, המעודדת יזמות עסקית וחברתית, לצד בניית מארג של מערכות יחסים בין חברי הקהילה. אנחנו רוצים להשפיע על האופן שבו אנשים חיים בערים. על כן, אנחנו משתפים פעולה עם חברות נדל"ן שונות, שאחת מהן היא קרסו נדל"ן".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
דירה שכורה בשכונת שפיראצילום: עמרי שפירא

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker