סוכנות האנרגיה הבינלאומית: אנחנו מודאגים מהאפשרות כי אספקת הנפט הגולמי תצטמצם בעתיד

מאז תחילת 2003 זינק מחיר הנפט ב-300% וגרם למשבר חמור בענף התעופה העולמי ■ כמה חברות כבר קרסו, והשאר מהדקות את החגורה, מעלות מחירים, מצמצמות את תדירויות הטיסות וחוסכות בשירות ■ והנוסעים? חלק מוכנים לשלם יותר, אבל אחרים מעדיפים לחזור לרכבות ולכבישים - או אפילו להישאר בבית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ב-6 ביוני טיפס מחירו של הנפט בבורסת הסחורות של ניו יורק לשיא של כל הזמנים - 138.5 דולר לחבית. לאיש כבר אין ספק לגבי ההשלכות החמורות של מחיר הנפט על תפקוד הכלכלה העולמית.

יצרנית כלי הרכב האמריקאית פורד הודיעה כי תצמצם את היקף הייצור בהמשך השנה ולא תצליח להציג רווחים ב-2009, כפי שחזתה בעבר. באותה הזדמנות אמר בכיר בחברה כי לעליית מחירי הבנזין יש השפעה עצומה על מכירות החברה, היקף הייצור שלה ורווחיותה.

חברת התעופה הגדולה באירופה, אייר פראנס-KLM, העריכה כי עליית המחירים החדה עלולה להביא לשינוי משמעותי במגזר התעופה. אמריקן איירליינס הודיעה שתקצץ במספר הטיסות ותתחיל לגבות מהנוסעים עלויות בדיקה ביטחונית כבר מהמזוודה הראשונה.

החוזים העתידיים על נפט נסחרו חודשים רבים ברמה של כ-100 דולר לחבית. ואולם בתחילת אפריל החלו המחירים לנסוק ורשמו עלייה של כמעט 20 דולר לחבית במאי בלבד. מחירי הבנזין מתקרבים ל-4 דולרים לגלון בארה"ב עקב עלייה של 39% במחירי החוזים לנפט מאז תחילת השנה. מחיר הנפט קפץ פי ארבעה מאז 2003.

לפני כשלושה שבועות התכנס בוואשינגטון צוות מחוקקים שתקף בכירים בחברות הנפט בנוגע למחירים ולרווחיות של החברות. בכמה דו"חות מדאיגים שפורסמו באחרונה נטען כי מלאי הנפט העולמי לא יספק את הביקוש העתידי - עובדה שעשויה להוביל לעלייה נוספת במחירים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

גם סוכנות האנרגיה הבינלאומית, המייעצת למדינות המתועשות, מודאגת מהאפשרות כי אספקת הנפט הגולמי תצטמצם בעתיד. ואולם הכלכלן הראשי של הסוכנות טען באחרונה שתוצאות המחקרים בתחום עדיין אינן חד-משמעיות. "אנחנו עומדים לעדכן את תחזיות אספקת הנפט, אך אנחנו עדיין לא יודעים לאיזה כיוון זה יהיה", הוא אמר.

כמה אנליסטים מתחום הנפט טוענים כי הדאגה שמפגינים המשקיעים אינה מבוססת. לדבריהם, המשקיעים מתמקדים רק בדו"חות המזהירים מפני ירידה בתפוקת הנפט בכמה אזורים ולא חושבים על כך שעלייה במחירים תוביל, בסופו של דבר, לירידה בביקושים ולעלייה בייצור בכמה מדינות, כמו ברזיל.

הסינים מקפיצים ביקושים

בשנים האחרונות הביעו כמה אנליסטים ובכירים בעולם הנפט חשש מגירעון באספקת הנפט בעתיד הקרוב. הם הזהירו מכך שהדבר עלול להוביל לעלייה חדה במחיר הנפט, שתוביל בסופו של דבר לנסיגה חדה בביקושים.

ליצירת גירעון עלולות להוביל כמה סיבות: העלויות בענף הנפט גדלו יותר מפי שניים בחמש השנים האחרונות; מדינות הנפט מקשיחות את החוקים העוסקים בהשקעות זרות; ומדינות מתפתחות רבות מסבסדות את מחיר הדלק, ובכך מגדילות את צריכת האנרגיה. הביקוש העולמי צפוי לגדול בכמיליון חביות ליום בעשור הבא.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית הזהירה כבר לפני שלוש שנים שאם ההשקעה בגידול תפוקת הנפט לא תעמוד בקצב הגידול של הצריכה, העולם יעמוד בפני גירעון של עד 15 מיליון חביות ליום ב-2030. במקום צמיחה שתוביל להפקת 116 מיליון חביות ביום, לעומת ממוצע של 86 מיליון חביות כיום, האספקה העולמית תתקשה להגיע ל-100 מיליון חביות ביום.

שר האנרגיה האמריקאי, סמואל בודמן, אמר שהממשלה לא תשתמש במלאי החירום שלה. גם הוא המעיט בערך ההשפעה של הספקולנטים על השוק וייחס את העליות בשוק להיצע וביקוש.

מייקל מסטרס, מנהל תיקים במסטרס קפיטל מנג'מנט, אמר בוועדה של הסנאט שהסיבה העיקרית לעליית מחירי הנפט היא התגברות הביקוש מצד סין. עם זאת, הוא הציג נתונים המורים על כך שהגידול בביקוש מצד ספקולנטים בחמש השנים האחרונות הוא כמעט זהה לגידול בביקוש בסין.

לדברי האנליסט ג'ון קילדאף, גם רעידת האדמה בסין השפיעה על השווקים. היא העמיקה את החשש מפני מחסור בנפט מפני שהרשויות בסין משתמשות כעת במאגרי האנרגיה המקומיים לצורכיהן.

קילדאף הוסיף שהדו"חות האחרונים מצביעים על עלייה עתידית במחירי הנפט. "אנחנו עומדים להעלות את התחזיות", הוא אומר. "בטווח הבינוני עשוי המחיר להיות גבוה מ-140 דולר לחבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker