מחירי הנפט פגעו קשות ברווחיות ענף התעופה; החברות הגדולות חוששות מהפסד שנתי של 6.1 מיליארד דולר

מנכ"ל חברת התעופה הגדולה אייר פראנס-KLM הודיע בסוף מאי כי הוצאות הדלק של החברה יגדלו השנה ב-1.1 מיליארד יורו ■ חברות התעופה הגדולות צפויות לרשום הפסד מצטבר של 2.3 מיליארד דולר ב-2008 ■ מנכ"ל בריטיש איירווייס: עידן הטיסות המוזלות נגמר

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ענף התעופה נמצא על סף אחד המשברים הקשים בתולדותיו. סימני ההידרדרות נראו בחודשים האחרונים במקביל להאטה הכלכלית החריפה בארה"ב, וכללו חברות שנסגרו, חברות שחשפו הפסדים ואזהרות על העלאת מחירי הכרטיסים.

חברות התעופה הגדולות צפויות לרשום הפסד מצטבר של 2.3 מיליארד דולר ב-2008 עקב העלויות הגבוהות של הנפט וההאטה הכלכלית באירופה ובארה"ב. אם המחירים יישארו קרובים ל-135 דולר לחבית עד סוף השנה, ההפסד השנתי יסתכם ב-6.1 מיליארד דולר. ולא מדובר בהפסד ערך מאזני, אלא בהפסד תפעולי.

מאז הפגיעה שספג הענף בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר 2001 הוא עבר טלטלות רבות, שהניעו את השחקניות הגדולות בו להתייעל, להתמזג, להשתפר - או להיעלם. "לאחר שיפור עצום ביעילות מאז 2001 לא נשאר עוד שומן, ומחירי הנפט מרקיעי השחקים משנים את הכל", אמר ג'ובאני ביסיניאני, מנכ"ל IATA. "המצב עגום ובעל פוטנציאל הרסני יותר מאשר הקרב האחרון שלנו עם כל פרשי האפוקליפסה גם יחד".

מחירי הנפט הגולמי הגיעו לשיא של כל הזמנים ב-7 ביוני - 138.5 דולר לחבית. המחירים פחות או יותר הוכפלו בשנה החולפת. חברות תעופה שלא ביצעו גידור כנגד עליית מחירי הנפט לא יוכלו להיות רווחיות.

המומחים וגורמי פנים בענף מתווכחים ביניהם אם יש לשנות את הרגולציה, לבטל את המונופולים הלאומיים, להקל בדרישות הפחתת פליטות הפחמן או למזג בין חברות. יהיה אשר יהיה הפתרון, הענף הוותיק ניצב בפני עוד מבחן קשה שבו ייאלץ להיאבק על חייו. התוצאה תשפיע, יותר מכל, על הצרכנים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

חופש הפעולה של החברות האלה, שמבוססות על יעילות מירבית, מצטמצם והולך עם התייקרות הדלק. הישועה של חברות התעופה תגיע רק כשיקרה הנס שמייחלים לו הנהגים וצרכני האנרגיה הגדולים בעולם, והנפט לא יהיה משאב כל-כך מבוקש שכולם מוכנים לשלם כל מחיר בעבורו.

נוסעים יקרים, היכונו להידוק החגורות

מנכ"ל חברת התעופה הגדולה באירופה, אייר פראנס-KLM, הודיע בסוף מאי כי הוצאות הדלק של החברה יגדלו השנה ב-1.1 מיליארד יורו. הוא הוסיף ואמר כי החברה מצפה שהרווח התפעולי לשנה שהסתיימה במארס יהיה נמוך ב-30% מאשר בתקופה המקבילה אשתקד ויסתכם במיליארד יורו. "השנה הנוכחית היא אתגר בעבורנו", אמר המנכ"ל, ז'אן סיריל ספינטה. "מחירי הנפט וההאטה בכלכלה העולמית יוצרים תחושה עמוקה של חוסר ודאות".

גם חברת התעופה היפאנית JAL, שהיקף המכירות שלה הוא הגדול באסיה, הודיעה כי עליית מחיר הנפט פוגעת ברווחיה. "ניסינו לספוג את העלויות, אך זה מעל לכוחותינו. אנחנו צריכים להעביר חלק מהעלויות אל הלקוחות", אמר מנכ"ל החברה, הארוקה נישימטסו.

חברות תעופה אמריקאיות נתקלות גם הן בקשיים. מניית AMR, החברה האם של אמריקן איירליינס, נפלה בסוף מאי ב-25% לאחר שהחברה הודיעה על פיטורים בהיקף הנרחב ביותר מאז הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001.

אמריקן איירליינס הודיעה גם כי היא מתכננת לצמצם ב-12% את כמות המושבים בטיסות בתוך ארה"ב ברבעון הרביעי של השנה. בנוסף, החברה תתחיל לגבות מהנוסעים אגרה של 15 דולר על בדיקה ביטחונית החל מהתיק הראשון. מדובר בצעד ראשון מסוגו שנוקטת חברת תעופה מובילה בארה"ב, שעלול לסבך אותה בתביעות משפטיות. חברות מובילות אחרות נוהגות לחייב את הנוסעים על בדיקה החל מהמזוודה השנייה.

חברות אחרות מתמודדות עם המצב באמצעות צמצום פעילותן. חברת התעופה US איירווייס גרופ, למשל, הודיעה בסוף מאי כי היא דוחה בשנה את השקת הטיסות בין פילדלפיה לבייג'ין.

ויש גם חברות שמתקשות להתמודד עם המצב. חברת טיסות הפנים מסה אייר גרופ הודיעה לפני כשלושה שבועות שהיא עלולה להגיש בקשה להגנה מפני נושים. אם זה אכן יקרה, היא לא תהיה הראשונה: שמונה חברות תעופה קטנות הגישו בחצי השנה האחרונה בקשות לפשיטת רגל או שהפסיקו את פעילותן. בין החברות היו חברת התעופה הטרנס-אטלנטית EOS ואלוהה איירליינס מהוואי.

"יותר חברות תעופה קטנות יפשטו את הרגל", צופה ניק ואן דן ברול, אנליסט בבנק הצרפתי BNP פאריבה. "החברות חייבות לגדר את עצמן בהקטנת החשיפה לדולר ובביצוע קיצוץ בעלויות. עם זאת, גם גידור מוצלח לא ימנע מהחברות התמודדות עם אתגרים כמו אי הוודאות הכלכלית בארה"ב ובמקומות אחרים המאיימים לפגוע ברווחיות".

ריי ניידל, אנליסט בקאליון סקיוריטיס, חברה לייעוץ השקעות הפועלת בניו יורק, כתב באחרונה: "אנו מאמינים כי קיים פוטנציאל קטן לעליות וסיכון מסוים לירידות במניות חברות התעופה, עד שמחירי הנפט יירגעו או שהתעשייה תתארגן מחדש".

מחיר הדלק אינו הבעיה היחידה שעמה נאלצות להתמודד באחרונה חברות התעופה. חלק מהחברות הן יעד לחקירה מקיפה של רשויות החוק באירופה ובארה"ב, החושדות בתיאומי מחירים בענף המטען. החקירה עלולה להסתיים בקנסות כבדים - ולכן אייר פראנס-KLM כבר הקצתה 530 מיליון יורו למקרה שיוטל עליה קנס.

עוד עניין כואב הוא דחיית האספקה של מטוסים חדשים וחסכוניים בדלק. יצרנית המטוסים האירופית איירבוס הודיעה במאי כי דחתה את אספקת ה-A380. ייצור 787, המטוס החדש של בואינג, כבר מתאחר ב-15 חודשים מעבר לתוכנית המקורית. נישימטסו מ-JAL התלונן באחרונה כי העיכוב באספקת ה-787 פוגע בתוכניות ההתרחבות של החברה.

כדי להתמודד עם הזמנים הקשים עשוי ענף התעופה לפנות לקונסולידציה - איחוד מטענים או נוסעים. מנכ"ל לופטהאנזה, וולפגנג מאיירהובר, אמר באחרונה כי הוא מוכן לשקול שיתוף פעולה עם החברה השכנה, אוסטריאן איירליינס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker