מלון וולדורף אסטוריה בירושלים נמכר ב-160 מיליון דולר; כמה שוות הדירות שקיבל הרוכש?

יורשיו של איל ההון היהודי־קנדי פול רייכמן חתמו בשבוע שעבר על עסקת מכירה של המלון בירושלים לאיש העסקים היהודי־צרפתי מישל אוחיון, המחזיק בנכסי מלונאות באירופה ■ השלמת העסקה - ברבעון הראשון של 2018

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון וולדורף אסטוריה בירושליםצילום: יעל אנגלהרט

יורשיו של איל ההון היהודי־קנדי פול רייכמן חתמו בשבוע שעבר על עסקת מכירה של מלון וולדורף אסטוריה בירושלים לאיש העסקים היהודי־צרפתי מישל אוחיון, המחזיק בנכסי מלונאות באירופה. בין נכסיו של אוחיון גן מלון וולדורף אסטוריה בעיר ורסאי שבצרפת.

שווי העסקה מוערך בכ-160 מיליון דולר (למעלה מ-600 מיליון שקל) והיא נחתמה ביום רביעי האחרון. השלמת העסקה והעברת הבעלות הסופית למלון עתידים להיעשות ברבעון הראשון של 2018, בכפוף לתנאים מקדימים.

מלון וולדורף אסטוריה בירושליםצילום: יעל אנגלהרט

העסקה נחתמה לאחר מגעים ארוכים שנמשכו כשנה וחצי, במהלכם חמשת ילדיו של רייכמן התלבטו האם לשמור על אחוזים מסוימים בבעלות על הנכס, ולבסוף החליטו למכור את הנכס ואת הפעלת המלון. המשפחה החזיקה בנכס בארץ מטעמים דתיים-ציוניים אולם לא פועלת בתחומי המלונאות ולכן החליטה לבסוף לוותר על הנכס.

העסקה, כאמור, איננה כוללת רק את מכירת הנכס, אלא גם את הבעלות על החברה המפעילה את המלון ואת הזכות להפעיל את המלון, המוקנית בתוקף ההתקשרות עם רשת מלונות וולדורף אסטוריה, הנמצאת בבעלות ענקית המלונות העולמית הילטון. הרשת מצידה נתנה הסכמה עקרונית להמשך ההתקשרות במתכונת החדשה, שצפויה להימשך ב-15 השנים הבאות.

מלון וולדורף אסטוריה, ירושליםצילום: יעל אנגלהרט

הנכס כולל גם שטח מסחרי של 400 מ"ר, שיועד בעת הקמת המלון להיות מסעדה ונותר ריק מאז, וגם את בית המכס הסמוך שבו נמכרו דירות יוקרה למגורים. מתוך דירות אלה, שלוש הן דירות יוקרה בגודל 300-250 מ"ר כל אחת, המוערכות ב-6.5 מיליון דולר לדירה, שלא נמכרו עד היום - ולכן הועברו לבעלות אוחיון במסגרת העסקה.

מלון וולדורף אסטוריה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

המלון ממוקם בפינת הרחובות אגרון ודוד המלך בירושלים והוקם על חורבות מלון הפאר הערבי פאלאס, שנסגר ב־1935. רייכמן רכש את הנכס ב־2005 תמורת 20 מיליון דולר. המלון כולל 227 חדרים וסוויטות, מסעדות ואולם אירועים. בעולם החרדי מקווים שהמלון ישמור על ציביוני הדתי ועל תנאי הכשרות המחמירים.

מתווך העסקה היה המתווך הירושלמי אלי פולק. משפחת רייכמן יוצגה בעסקה בידי משרד עוה"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' בהובלת עוהד דעואל פלאי, יונה גושן־גוטשטיין, רן שלום ואביתר שדה. אוחיון יוצג בידי משרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס בהובלת עוה"ד רונן קנטור, גיורא גוטמן וירון טיקוצקי. עו"ד פלאי מסר כי "העסקה תושלם לאחר אישור הגורמים הפיננסיים המלווים את העסקה בימים הקרובים, ובאופן סופי בשבוע הבא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker