חנות הדיוטי-פרי למוצרי חשמל בנתב"ג תקטן ב-50%

רשת סקאל, שתעזוב את נתב"ג באוגוסט, צברה ב-3 השנים האחרונות חוב של 18 מיליון שקל לרש"ת

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות שדות התעופה (רש"ת) פירסמה אתמול מכרז לחנויות הדיוטי-פרי למוצרי אלקטרוניקה, חשמל, מחשבים ומוצרי צילום בנתב"ג. זאת עקב הפסקת ההתקשרות עם רשת סקאל, שתסגור את החנות בטרמינל 3 בנתב"ג באוגוסט בשל חוסר כדאיות כלכלית, ולפני תום המועד המקורי של הזיכיון ב-2013.

שטח חנות מוצרי האלקטרוניקה והחשמל, במכרז החדש של רש"ת, יהיה קטן יותר מהקיים - 430 מ"ר, לעומת שטח של 950 מ"ר שיש כיום לסקאל. בכוונת רש"ת לנצל את הפרשי השטח להקמת עוד חנויות לממכר מוצרי צריכה אחרים. מקורות ברש"ת אמרו ל-TheMarker, כי ייתכן שייבחר מגוון רחב של מוצרים מתחומי שיווק שונים, למשל תרופות בלי מרשם רופא.

סקאל ביקשה לסיים את החוזה שלה עם רש"ת, בעקבות הפסדים כבדים שאליהם נקלעה. החברה התלוננה על ירידה בהכנסותיה מחנויות הדיוטי-פרי לממכר מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, בעקבות התחרות החריפה מצד רשתות החשמל בישראל. הערכה היא כי סקאל הפסידה כ-50 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות, מאז שזכתה מחדש בזיכיון להפעלת החנות הפטורה ממכס בנתב"ג.

חובותיה של סקאל לרש"ת הסתכמו בסוף 2007 ב-18 מיליון שקל בגין תמלוגים. הניסיון של סקאל להגיע לסיכום עם רש"ת להפחית את התשלומים כחלק מתנאי המכרז, כדי שסקאל תמשיך להפעיל את החנויות עד תום תקופת החוזה ב-2013 - לא צלח. זאת משום שהמדיניות החדשה בהנהלת נתב"ג היא שזכיין לא יוכל יותר לצבור חובות ולהמשיך בהפעלת חנות הדיוטי-פרי בנתב"ג.

סקאל תמשיך להפעיל בנתב"ג את חנות אופנת הילדים, חנות השעונים וחנות סקאל טויס, וכן את חנות הדיוטי-פרי בשדה התעופה עובדה בנגב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker