בכיר במשרד הבינוי והשיכון נעצר בחשד לקבלת שוחד והטיית מכרזים

לפי החשד, בחקירה מעורב גם קבלן העוסק בתחום התשתיות ■ הקבלן נהג לגשת למכרזים שונים באמצעות חברות שונות שעמן הוא מצוי בקשרים עסקיים על מנת להעלות את סיכויי זכייתו במכרז

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרדי יחידת להב 433, באוגוסט
משרדי יחידת להב 433, באוגוסטצילום: דודו בכר

משטרת ישראל עצרה הבוקר בכיר במחוז מרכז של משרד הבינוי והשיכון בחשד למעורבות בעבירות שוחד, הפרת אמונים והלבנת הון. החשוד הובא לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובא, בהתאם להתפתחויות, לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, בבקשה להאריך את מעצרו.

בחקירה נבדק חשד להטיית מכרזים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ומעורב בה, לפי החשד, גם קבלן העוסק בתחום התשתיות. הקבלן נהג לגשת למכרזים שונים באמצעות חברות שונות שעמן הוא מצוי בקשרים עסקיים, על מנת להעלות את סיכויי זכייתו במכרז.

לפי דוברות המשטרה, המעצר הנוכחי בוצע בעקבות התפתחות בחקירה, המתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, ובעקבות מעצרם ועיכובם של חשודים לחקירה, שבהם גם הקבלן, כבר ב-11 בדצמבר.

החקירה שמתנהלת עתה, והחלה לפני מספר חודשים, היא פעילות משותפת של משטרת ישראל, יחידת יהלום ברשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ויחידת החילוט באפוטרופוס הכללי - בליווי פרקליטות מחוז מרכז.

מחוז מרכז יושב בתל אביב והוא הזרוע המבצעת באזור המרכז של המדיניות וההחלטות המתקבלות במשרד הממשלתי הראשי, עליו אמון השר יואב גלנט. המחוז בנוי מיחידות המקבילות בדרך כלל ליחידות ולאגפים של המשרד הראשי, פרט לכמה יחידות מנהליות במשרד הראשי המשרתות את המשרד כולו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ממשטרת ישראל נמסר כי "המשטרה תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker