האחים עופר ישלמו 26 מ' ד' לרפי אדרי תמורת קרקע בהרצליה פיתוח שרכש לפני שנתיים ב-9 מ' ד' בלבד

השר לשעבר רכש עם בני משפחתו 35 דונם שגובלים בקרקע של האחים עופר; מנסים לקדם במקום תוכנית להקמת 440 דירות

גיא ליברמן

חברת האחים עופר תרכוש מהשר לשעבר רפי אדרי ובני משפחתו 35 דונם בהרצליה פיתוח תמורת 26 מיליון דולר, כך לפי עסקה המתגבשת באחרונה בין הצדדים. בכך ישלים אדרי אקזיט נאה על המגרש, אותו רכש לפני שנתיים מחברת אשדר ב-9 מיליון דולר. החברה מתכננת לבנות במקום 440 דירות.

למוסדות התכנון, עיריית הרצליה ותושבי האזור התוכניות של האחים עופר אינן חדשות. כבר יותר מ-15 שנים מנסים האחים עופר לקדם תוכניות לבנייה בקרקע, למרות שתוכניותיהם מתנגשות עם תמ"א 13 (תוכנית מתאר ארצית לעניין חוף הים). באחד משיאי המאבק, שהגיע לפתחו של בתי המשפט, ביטל במהלך שנות ה-90 בית המשפט המחוזי בתל אביב את התוכניות של האחים ואשדר לבנייה על הקרקע.

לא רוצים שותפים

הערעור שהגישו האחים עופר ואשדר נדחה ב-99' בבית משפט העליון. החברות לא התייאשו והגו לאחר מכן את תוכנית מרינה לי להקמת 215 דירות, תוכנית שזכתה בעבר לברכת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של הרצליה, אך גם היא לא צלחה.

כעת מנסים האחים עופר לקדם תוכנית לבניית 440 דירות, חלקן בבנייני רבי קומות וחלקם בצמודי קרקע. במידה והפרויקט יאושר, כ-40% מהשטח יישאר ציבורי, דבר המשפיע במידה רבה על מחיר הקרקע שנראה נמוך יחסית לשטחים הקרובים לאזור המתומחרים כיום ב-3-4 מיליון דולר לדונם. לדברי מקורבים לתוכנית, "האחים עופר מבקשים לדחוף את התוכנית בכל הכוח. הם רוצים להיות בבעלות מלאה על כל השטח, ללא שותפים, ולכן הם מוכנים לשלם סכום כה גבוה בעבור רכישתו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מדובר בעסקה שנייה של האחים עופר בהרצליה פיתוח בחצי השנה האחרונה. לפני כשלושה חודשים הם מכרו וילה ב-24 מיליון דולר לחברה אמריקאית בעסקה הנחשבת ליקרה ביותר שנעשתה עד היום בעבור וילה בישראל. הווילה, אותה שוכרת חברת כתר פלסטיק, ממוקמת בצדו המערבי של רחוב רמת ים בין מלון השרון לחוף הצוק ומשתרעת על יותר משמונה דונם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker