אולם המכירה של סקאל בנתב"ג יחולק לכמה חנויות שימכרו מוצרים שונים

כך מציעה רשות שדות התעופה במכרז החדש להפעלת חנות הדיוטי פרי לממכר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה בנתב"ג

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות שדות התעופה (רש"ת) תנהיג קונצפט שיווקי שונה במכרז החדש להפעלת חנות הדיוטי פרי לממכר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה בנתב"ג; זאת, עקב כישלונה של חברת סקאל הפועלת במקום.. לפי השיטה החדשה המוצעת, יחולק אולם המכירה הגדול שעמד לרשות סקאל לכמה חנויות קטנות, שלא ימכרו רק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, אלא גם מוצרי צריכה נלווים. שטח המכירות המשרת כיום את אולם סקאל בנתב"ג משתרע על כ-1,400 מ"ר בנתב"ג.

סקאל ביקשה להפסיק את חוזה התקשרותה עם רש"ת, בין השאר, בנימוק של תחרות חריפה מצד רשתות חשמל ואלקטרוניקה אחרות הפועלות בישראל, שהפכה את חנות הדיוטי פרי בנתב"ג ללא כדאית מבחינה כלכלית. ההערכה היא כי סקאל הפסידה כ-50 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות, מאז שזכתה מחדש בזיכיון להפעלת החנות הפטורה ממכס בנתב"ג.

חובותיה של סקאל לרשות שדות התעופה מסתכמים ב-18 מיליון שקל. ל-TheMarker נודע כי מדובר בחוב מצטבר, שעל 12 מיליון שקל מתוכו יש המחאות פירעון דחויות (צ'קים דחויים), ועל עוד 6 מיליון שקל יש ערבות בנקאית. מקורות ברש"ת אמרו אתמול כי העניין יוסדר כחלק מהשלמת המשא ומתן עם סקאל על סיום ההתקשרות עמה.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "רש"ת פועלת להרחבת מגוון החנויות במתחם הדיוטי פרי ולמקסום הפוטנציאל הכלכלי. במכרז החדש שיפורסם, שבו סקאל לא תוכל להתמודד, שטח החנות שיוקצה לתחום החשמל והאלקטרוניקה יהיה קטן משטח החנות הנוכחי, שבו מחזיקה סקאל עד כה. השטח הנותר ייצא למכרז, וייכללו בו מגוון מוצרים נוספים שעליהם תתקבל החלטה בימים הקרובים. סקאל לא תוכל להתמודד במכרז שייצא גם לשטח זה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker