שאלה בשבוע |

איך אדע מה מחיר הדירות בעיר שלי?

הדרישה לפרסום מדדים מקומיים מוצדקת וחשובה. החשיבות בלטה מיוחד לפני שנה, כששר האוצר, משה כחלון, החליט לבטל את פרסומה של סקירת השמאי הממשלתי

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיפה. הדרישה לפרסום מדדים מקומיים של מחירי דירות מוצדקת וחשובה
שכונת נווה שאנן בחיפהצילום: רמי שלוש

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מפרסמת מדי חודש את מדד מחירי הדירות הארצי. כיום אין מדדים אזוריים. עם זאת, יש מקום לאופטימיות שמדדים כאלה יתחילו להתפרסם בקרוב, מפני שבלמ"ס הודיעו באחרונה כי בכוונתם לפתח מדדים כאלה ולפרסמם בקרוב.

הדרישה לפרסום מדדים מקומיים מוצדקת וחשובה. החשיבות בלטה מיוחד לפני שנה, כששר האוצר, משה כחלון, החליט לבטל את פרסומה של סקירת השמאי הממשלתי. הסקירה של השמאי בדקה את מחירי דירות 4 חדרים ב–16 ערים גדולות, לפי רבעון. אופן הבדיקה איפשר להשוות את השתנות המחירים בכל אחת מהערים — וכך ניתן מידע חיוני על דינמיקות מקומיות.

הנימוק לביטול הפרסום של סקירת השמאי היה שרק גוף אחד — הלמ"ס — אמור לפרסם נתונים על מחירי הדירות. ההערכות היו שהסיבה האמיתית לביטול הפרסום היתה המשך עליות המחירים, שכחלון לא רצה שיתפרסמו. הצורך לקבל נתונים מקומיים נותר, ואף גבר בתקופה הנוכחית, שבה יש דיווחים ממקורות שונים שלפיהם יש ירידות מסוימות במחירים — בעוד באזורים אחרים המחירים ממשיכים לעלות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker