איילת שקד בכנס לשכת שמאי מקרקעין: אקדם שופטים ייעודים שיתמחו בנדל"ן

שרת המשפטים אמרה כי תבחן אפשרות לקדם התמחות משפטית של שופטים בתחום הנדל"ן, אך ציינה גם כי "המערכת המשפטית לא מאמינה בהתמחות בנושא סצפיפי אלא בהתמקצעות רוחבית"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת המשפטים איילת שקד
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

שרת המשפטים איילת שקד אמרה היום (ב') בכנס לשכת שמאי המקרקעין שנערך באילת כי היא "מאמינה שיש צורך בשופטים ייעודים שיתמחו בתיקים בתחום הנדל"ן". דבריה נאמרו לאחר שנשאלה האם לדעתה יש לאפשר לשופטים מסוימים להתמחות ולהתמקצע בפסיקה בענייני נדל"ן.

לדברי שקד, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני משפט אזרחי, עו"ד ארז קמיניץ, פנה אליה בבקשה שתבחן אפשרות לקדם התמחות משפטית של שופטים בתחום, והיא נעתרה לבקשתו לבחון את הנושא. עם זאת היא הוסיפה כי "המערכת המשפטית עצמה לא מאמינה בהתמחות בנושא ספציפי אלא בהתמקצעות רוחבית".

"לדעתי, כמו שיש שופטים ייעודים למסים, יהיה טוב אם יהיו שופטים מסוימים בכל בתי המשפט בארץ שיתמצאו בתחומי מקרקעים ונדל"ן. אלה דברים שנידונים. הבנתי מאנשי השטח שיש צורך ואני בוחנת את המהלך".

במהלך נאומה התייחסה שקד גם למשבר השבת בקואליציה: "הקואליציה הנוכחית מאוד יציבה ולכן עזיבת ליצמן לא עירערה אותה, ולכן גם מצליחים לקדם בה את נושא הדיור. אני עושה מה שאביגדור יצחקי אומר מתוך הבנה שצריך לתת לכל שר לעשות את העבודה שלו בגזרתו. אני מעריכה שהקואליציה הזאת תשאר יציבה עד 2019".

שקד נשאלה גם על תחקיר עובדה שעסק בתהליך מינוי שופטים: "ככה עובדת המערכת כבר 70 שנה - שופטים ועורכי דין נמצאים יחד בכנסים. כיום הוועדה לבחירת שופטים מורכבת משלושה גורמים עיקריים ובכל קבוצה יש גם פוליטיקה שמניעה אותה. בסך הכל אנחנו מצליחים להגיע להסכמות ראויות. בקדנציה שלי נבחרו 230 שופטים מצוינים ומגוונים. כשרוצים לקדם שופט לומדים על כל שופט ואכן יש לי תיק על כל שופט".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker