מגדלים של עד 20 קומות ועשרות יחידות דיור: התוכנית החדשה לרמת החיל

אושרה תכנית לתוספת של עוד 138 אלף מ"ר למסחר ו-359 אלף מ"ר תעסוקה והקמת עשרות יחידות דיור במגרש השגרירות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמת החיל, תל אביב
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המחוזית תל אביב שבמינהל התכנון אישרה תוכנית מפורטת לשדרוג אזור רמת החייל בצפון מזרח תל אביב. הנקודות הבולטות בתכנית החדשה: תוספת של מאות אלפי מ"ר לתעסוקה ולמסחר ודגש על מרחב שיעודד תחבורה ציבורית, תנועת הולכי רגל  ורוכבי אופניים למתחם, שסובל מניתוק מסביבתו  ומבעיות חניה חמורות.

רמת החיל משתרעת על שטח של 347 דונם והתוכנית החדשה מגדילה משמעותית את זכויות הבנייה במתחם ותתאפשר תוספת בנייה של עד 20 קומות, כתנאי לשדרוג המרחב הציבורי והפרטי. עד היום, הבנייה במתחם התאפשרה עד גובה של 5 קומות.

באופן זה, יגדלו שטחי המסחר באזור ב-138 אלף מ"ר ויגיעו לסך של 168 אלף מ"ר, ושטחי התעסוקה יגדלו מ-288 ל-647 אלף מ"ר. כמו כן, יתוספו במגרש השגרירות ברחוב הברזל 29 4,000 מ"ר למגורים.

מטעם הוועדה נמסר, כי היקף הזכויות של שטחי המסחר בתוכנית החדשה תואם את תוכנית המתאר של תל אביב.

רמת החיל, תל אביבצילום: אורן זיו

עוד נמסר, כי כל מגרש שיבקש לקדם תוספת זכויות, יידרש כתנאי לקבלת היתר הבנייה להציג לוועדה המקומית מעבר ציבורי בתחום המגרש, הסרת גדרות וקירות, הסדרת תשתיות עיליות, איחוד מגרשי חניה וביטול כניסות לחניה, ביטול חניה עילית, נטיעת עצי צל והוספת חניוני אופניים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נעמי אנג'ל, מתכננת מחוז תל אביב, ציינה כי "אנחנו מבקשים להפוך את אזור התעסוקה ברמת החייל ל'ידידותי' עבור באי ועובדי המתחם. כיום האזור לא מונגש עבור הולכי רגל או רוכבי האופניים והמדרכות צרות ונחצות לעתים קרובות על ידי כניסות למגרשי חנייה. כל אלו יוצרים תנועה קשה ובעייתית למועסקים ולמבקרים באזור. התוכנית תהפוך את מתחם התעסוקה לאזור אינטנסיבי התומך בהליכה ובשימוש תחבורה ציבורית".

אזור התעסוקה רמת החייל נמצא מדרום לשכונת נווה שרת, שעוברת תהליכים של התחדשות עירונית הצפויים להכפיל את מספר יחידות הדיור בה (לכ-6,000 יחידות דיור), ומדרום לשכונת נווה שרת מזרח, הנמצאת בתחילת תכנונה וצפויה לכלול כ-5,000 יחידות דיור. האזור יכול לתת מענה לעשרות אלפי מועסקים, מבקרים ומבלים, ולפיכך לשדרוגו והגדלתו חשיבות גדולה בביסוס האזור הצפון-מזרחי של העיר.

התוכנית קודמה על ידי עיריית תל אביב-יפו ונערכה על ידי האדריכל אריה קוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker