בית משפט השלום מינה כונס נכסים למכירת בית מרכזים בת"א

שמאי שמונה על ידי בית המשפט העריך את שווי הקרקע ב-2014 ב-226 מיליון שקל ■ המשקיעים הפרטיים, המחזיקים ב-17% מהנכס מנסים, באמצעות הליכים משפטיים, להביא לשינוי התמורות שיתקבלו בין הצדדים לאחר מכירת המגרש

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית מרכזים ב-2003
בית מרכזים ב-2003צילום: אריאל שליט

בית משפט השלום בתל אביב מינה את משרד עו"ד בועז רווה לתפקיד כונס הנכסים של המגרש שעליו שכן בעבר בית מרכזים, וזאת לבקשת עופר מרכזים ומרתף קרית היוצרים. זאת, בעוד שהשותפים של האחים עופר לנכס, מנסים באמצעות הליכים משפטיים להביא לשינוי התמורות שיתקבלו בין הצדדים לאחר מכירת המגרש.

בית מרכזים, שנמצא בבעלות של האחים עופר (כ-83%) וכתשעים משקיעים פרטיים (כ-17%) נשרף לפני כ-14 שנים ונהרס. בעקבות זאת, נמחק רישום הבית מפנקס הבתים המשותפים. כיום, פועל על המגרש שבזמנו שימש את המבנה חניון. השמאי צבי רון, שמונה על ידי בית המשפט, העריך את שווי הקרקע ב-2014 ב-226 מיליון שקל, תוך שהוא קובע את שוויי חלקם של הבעלים השונים, בהתחשב בחלקם היחסי בשטחים המשותפים.

מכיוון שבית מרכזים הוקם על סמך תכניות משנות ה-60, ותכנית המתאר החדשה של תל אביב מעניקה עקרונית זכויות בנייה גדולות יותר, מקדמת עופר מרכזים תכנית להקמת מגדל עם מרכז מסחרי.

בעוד עופר מרכזים הביעה עניין במכירת הנכס, באמצעות פירוק שיתוף במקרקעין, משקיעים פרטיים רצו בהתחלה לבנות את המבנה מחדש; לאחר מכן טענו כי הם מקופחים, שכן התמורות שיתקבלו בעבור המגרש לא ישקפו את שווים האמיתי של הנכסים שהחזיקו במבנה שנשרף.

אולם, שופט השלום נועם דלוגין לא קיבל את עמדתם, והוא החליט לפני כארבעה חודשים להפעיל את נוהל פירוק שיתוף במקרקעין , לפיו הכונס יעמיד את הקרקע למכירה והגורם שיציע את המחיר הגבוה ביותר – ירכוש אותה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker