"מחיר למסתכן": זוכי מחיר למשתכן בגליל ים מפגינים נגד עיריית הרצליה

הזכאים טוענים כי זכייתם בתוכנית הפכה אותם לקהל שבוי בידי הקבלן והעירייה, שמאפשרים סטנדרט נמוך, במיוחד בהשוואה לדירות שיימכרו בשוק החופשי

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
הפגנת זוכי מחיר למשתכן מחוץ לבניין עיריית הרצליה
הפגנת זוכי מחיר למשתכן מחוץ לבניין עיריית הרצליהצילום: אורי אפק
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

עשרות זוכי מחיר למשתכן בגליל ים הפגינו הבוקר (ד') מחוץ לבניין העירייה בהרצליה, בניסיון להשפיע על הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה, ולגרום לה לשפר את תכנון הפרויקט שהגישה אפריקה ישראל מגורים. הפרויקט בגליל ים נחשב לפרויקט הדגל של תוכנית למשתכן וזוכיו קיבלו ככל הנראה את ההנחות הכדאיות ביותר, בשל שווי הקרקע הגבוה במרכז אזורי הביקוש.

הזכאים טוענים כי זכייתם בתוכנית הפכה אותם לקהל שבוי בידי הקבלן והעירייה, שמאפשרים סטנדרט נמוך, במיוחד בהשוואה לדירות שיימכרו בשוק החופשי - ומכנים את התוכנית "מחיר למסתכן".

בישיבה היום צפוי להעביר מהנדס העיר הרצליה מייק סקה את חוות הדעת שנדרשה לתוכנית ובכך לאפשר את קידומה. הזכאים מצדם דרשו שהוועדה תקשיב לטענותיהם באשר לאיכות התוכנית, שבה לחלק מהדירות כיוון אוויר אחד בלבד, אין פתחי אוורור בחדרי השירותים, האמבטיות והמטבחים ועוד. לישיבה הגיעו גם נציגי משרד הבינוי והשיכון ונציגי האוצר.

נראה כי גם בקרב הזכאים יש מפגינים שמבקשים לקדם נושאם שונים. מחד, אלו המבקשים לבטל את הדירות הכלואות בכל קומה ולרווח את הצפיפות בבניינים, מה שעלול לעכב את הליכי התכנון ותחילת הבנייה; ומנגד קבוצה שעיקרה בקשות לתיקונים בדירות - הוספת חלונות במטבח, זכות בחירת דירות לפני הקבלן והגדלת החלונות.

מוקדם יותר הבוקר, כשביקשו נציגי הדיירים להיכנס לדיון הוועדה במטרה להשמיע את קולם, הם נענו בשלילה. עם זאת, לטענתם, נציגי אפריקה ישראל נכנסו. חלק מהזכאים ממשיכים להפגין בשעה זו מחוץ לעירייה. 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker