284 דירות להשכרה ארוכת טווח באור יהודה: 20% הנחה לזכאי מחיר למשתכן

השכונה שבה יוצעו הדירות באור יהודה היא חלק משכונות המגורים העתידות להיבנות בשטח מחנה תל השומר המתפנה, והמכרז הוא הראשון מסדרת המכרזים המיועדים להקמת דירות להשכרה ארוכת טווח בשכונה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
אור יהודה
אור יהודהצילום: Oyoyoy
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בתום הליך מכרזי הודיעה ועדת המכרזים של דירה להשכיר ורמ"י כי קבוצת אזורים זכתה במכרז דירה להשכיר בפרדס, בשכונת חסכון בפרדס באור יהודה, תמורת 76 מיליון שקל. המודל של החברה הממשלתית דירה להשכיר מציע ליזמים לבנות דירות שיושכרו לתקופה מינימלית של 20 שנה תחת אחריות תחזוקה של היזם, שאחריהן היזם מקבל את הדירה לרשותו למכירה בשוק החופשי. במקרה זה 50% מהדירות בפרויקט מוצעות לזכאי משרד השיכון והדיור וזכאי מחיר למשתכן במחיר שכירות הנמוך ב–20% משווי השוק הממוצע באזור.

בהגרלת מחיר למשתכן האחרונה, שנסגרה בשבוע שעבר, עמדו סיכויי הזכייה של הזכאים שהתמודדו על דירה באור יהודה על 27%. גם סיכויי זכייה וודאים של 100% במחיר למשתכן ביישובי הפריפיריה בערים כמו כרמיאל, באר שבע וקרית ביאליק, לא מצליחים להסיט את הביקושים מהמכרז, ולפיכך פועלים במטה הדיור בנתיבים נוספים ובעצימות נמוכה בהרבה, כדי לנסות לתת מענה נוסף לביקושים.

השכונה החדשה שבה יוצעו הדירות באור יהודה היא חלק משכונות המגורים העתידות להיבנות בשטח מחנה תל השומר המתפנה, שיכללו למעלה מ-11 אלף יחידות דיור, והמכרז שבו זכתה אזורים הוא הראשון מסדרת המכרזים המיועדים להקמת דירות להשכרה ארוכת טווח בשכונה, שצפויה לכלול כ–700 יחידות דיור מסוג זה. על הקרקע שנרכשה תקים אזורים שני בניינים בני 11 קומות בשני מגרשים. בין החברות המציעות שנגשו למכרז נכללו גם חברת אזורים, גיא ודורון לוי, מנרב – מגורים ופרשקובסקי.

בימים האחרונים פירסמה דירה להשכיר מכרזים נוספים להקמת כ–1,000 יח"ד להשכרה ארוכת טווח בשהם, רמלה, ירושלים וראשון לציון, בניסיון לתת מענה לביקושים באזור המרכז דרך תוכניות שיוצרות כדאיות ליזמים, שלא דרך מחיר למשתכן. בראשון לציון למשל יוצעו 60 דירות להשכרה ארוכת טווח, ובשכונת מלחה בירושלים עוד 80 יחידות.

הגשת התוכנית דרך הוותמ"ל (ועדה ארצית לתכנון ובניית מתחמים מועדפים לדיור) מאפשרת קידום תוכניות נרחבות למגורים בזמן קצר יחסית לפרויקטים שתלויים בוועדות המקומיות. לפי עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, חוק הוותמ"ל הוא הזרז העיקרי ליצירת שוק מוסדי להשכרה ארוכת טווח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לוי הסביר כי החברה נערכת לפרסם מכרזים נוספים למתחמי קרקע למגורים שאושרו בוותמ"ל. לדבריו, "מתווה השיווק במסגרת זו מבטיח קבלת פרויקטים איכותיים המנוהלים ע"י יזמים מן השורה הראשונה לאורך זמן, ומקנות לשוכרים יציבות וודאות כמקובל במרבית מדינות העולם המערבי".

שר האוצר, משה כחלון, מסר כי "הפרויקטים לשכירות ארוכת טווח נותנים מענה לצעירים שרוצים לגור בלב אזורי הביקוש אך לא מעוניינים לרכוש דירה. מדובר בפרויקטים במחיר מפוקח ומוזל לטווח ארוך שנותן לצעירים שקט וביטחון. בכוונתנו להמשיך ולהקצות קרקעות לבניית עשרות אלפי יח"ד נוספות להשכרה ארוכת טווח במחיר מופחת בשנים הקרובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker