קרן קיסריה תמכור לרמ"י קרקעות ב-930 מיליון שקל להרחבת אור עקיבא

לפי ההסכם שגובש בין שני הגופים, רמ"י תקבל לידיה מתחם של 2,048 דירות, שישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בשכונת אור ים ■ בעיריית אור עקיבא מתנגדים להקצאה גדולה כל כך של דירות לזוגות צעירים ■ בקרן קיסריה טוענים כי ההסכם עדיין לא נחתם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיה של שכונת אור ים
הדמיה של שכונת אור יםצילום: view point

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תרכוש מקרן קיסריה קרקעות ב–930 מיליון שקל (לאחר קיזוז חובות של הקרן לרמ"י), שעליהן יוקמו רוב הדירות בשכונה החדשה אור ים באור עקיבא. בהמשך, תשווק הממשלה את 2,048 הדירות שיוקמו בקרקע במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. עיריית אור עקיבא מתנגדת להקצאה של מספר דירות גדול כל כך לזוגות צעירים.

קרן קיסריה, מיסודו של הברון דה רוטשילד, מחזיקה בקרקעות קיסריה בעקבות הסכם שחתמה עם המדינה בסוף שנות ה–50. אור ים נמצאת בין השטח הבנוי של אור עקיבא בצפון, כביש 4 במזרח, כביש 652 בדרום וכביש 2 במערב. שטח השכונה הוא 1,057 דונם ובסך הכל מתוכננות להיבנות בה 3,480 יחידות דיור, מהן 348 דירות בשטח של עד 80 מ"ר, ו–35 אלף מ"ר שטחי מסחר.

עד כה שיווקה קרן קיסריה 930 דירות בבנייה רוויה לחברות יורו, שיכון ובינוי ואלקטרה נדל"ן, ובעתיד היא תשווק קרקעות לכ–200 צמודי קרקע.

בקרן קיסריה דורשים הסכם כולל עם רמ"י

על פי ההסכם, קרן קיסריה תמכור לרמ"י את השטח המכונה מתחם ב', תמורת כ–990 מיליון שקל. הסכום חושב לפי מחיר של 440 אלף שקל עבור קרקע לכל יחידת דיור שתיכלל במתחם; במקביל, חובותיה של הקרן לרמ"י ייקבעו על ידי בורר. ואולם סוכם כי החובות לא יפחתו מ–60 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ואולם בקרן קיסריה הדגישו כי למרות ההתקדמות במגעים מול רמ"י, ההסכם עדיין לא נחתם. לטענת הקרן, עניין הקרקעות באור ים הוא רק אחד מהנושאים הנדונים מול הממשלה, שבהם מטפל סגן שר האוצר יצחק כהן, וראשי הקרן דורשים לחתום על כל הנושאים בבת אחת.

ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, מסר בתגובה כי ההסכם בין רמ"י לקרן קיסריה הושג ללא הסכמת העירייה, וכי הוא יובא לאישור מועצת העיר. "אני מבין את כל המשמעויות, ולכן עמדתי היא לא כעמדת רמ"י", אמר אדרי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker