תוכנית המתאר לנתניה: תוספת של 35 אלף דירות ל-155 אלף תושבים חדשים

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד את תוכנית המתאר הכוללנית לעיר החוף ■ חלקים ממרכזה של העיר יוקצו להתחדשות עירונית, ובשכונות בדרומה תותר בנייה של עד 40 קומות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מגדלי מגורים בעיר ימים
מגדלי מגורים בעיר ימיםצילום: דודו בכר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון החליטה להפקיד תוכנית מתאר כוללנית לעיר נתניה, שתאפשר את הגדלתה בכ-35 אלף יחידות דיור ובכ-155 אלף תושבים, באופן שייתן מענה לאוכלוסייה בהיקף של 365 אלף תושבים. התוכנית כוללת גם 800 אלף מ"ר שטחי ציבור וכ-8 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, וכן 7,700 חדרי מלונאות.

התוכנית, שהוגשה על ידי עיריית נתניה ונערכה על ידי משרד האדריכלים יער, מחלקת את נתניה לתשעה מתחמי תכנון - ממתחם עין התכלת בצפון, שיוקם בסמוך למושבים אביחיל וחבצלת השרון, ועד למכון וינגייט בדרום.

האזור העיקרי שאמור להתפתח במסגרת התוכנית הוא מתחם 2, מרכז העיר, שהתוכנית מייעדת אותו לכ-135 אלף תושבים, בין היתר באמצעות הכרזה על שטחים שונים שבו הסמוכים לכביש החוף (באזור רחוב מכנס) כמתחמי התחדשות עירונית ובנייה גבוהה; באזור המזרחי של העיר תגדל שכונת קרית יצחק רבין בכ-3,000 יחידות דיור, בבנייה של עד 10 קומות; קרית השרון תגדל ב-1,600 יחידות דיור, שחמישית מהן יוגדרו דירות קטנות, בבנייה של עד 20 קומות.

במערב יסומן מתחם גלי ים כאחד הגבוהים בעיר, ויכלול בנייה של עד 40 קומות, פיתוח מגורים ותיירות ים. מתחם גבוה אחר יהיה שכונת עיר ימים, שגם בה תותר בנייה של עד 40 קומות. שכונת קרית נורדאו, הצפונית לעיר ימים, מיועדת להתחדשות עירונית ולתוספת של 800 דירות בגובה מבנים של עד 10 קומות.

מתחמי התעסוקה העירוניים צפויים לגדול מאוד בעקבות התוכנית. במתחם הדרומי ספיר, שבו ממוקם הסניף של איקאה, תתבצע בנייה של עד 20 קומות; במתחם הצפוני קרית אליעזר תותר הקמת מבנים של עד 10 קומות באזור הגובל עם שכונות המגורים, ועד 20 קומות ברצועה הגובלת בכביש 57.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כמו כן, התוכנית קובעת כלים תכנוניים להתחדשות עירונית בשכונות העיר הוותיקות, בעיקר במרכז העיר ובאזורי התעסוקה. התוכנית מאפשרת העצמת אזורי התעסוקה של העיר על ידי תוספת שטחי תעסוקה לצד מגורים ועידוד של בנייה לגובה לאורך צירים ראשיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker