קבוצת נקש תסב למלונאות את שלוש קומות המסחר במגדל האופרה בתל אביב

הקבוצה חתמה על חוזה לחכירת הקומה הראשונה במרכז המסחרי של המגדל למשך 25 שנה תמורת 53 מיליון שקל - ובכך השלימה את השתלטותה על שלוש הקומות המסחריות - שיעברו הסבה למלונאות

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדל האופרה (משמאל) בחוף הים בתל אביב
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

החברות מלון ימית תל אביב, שבבעלות האחים ג'ו, רפי ואבי נקש, וע.ג אבי פיתוח השקעות, חתמו בשבוע שעבר על חוזה לחכירת הקומה הראשונה במגדל האופרה בתל אביב לתקופה של 24 שנה ו–11 חודשים. בעלי הקומה הם חברת מפעלי גרוזה קשפיצקי להשקעות. בכך השלימה קבוצת נקש את השליטה על שלוש קומות המסחר של המגדל, שאותן היא מתכננת להסב למלונאות.

איש העסקים אלפרד אקירוב יזם את הקמת המגדל על חורבות מבנה ששימש את האופרה הישראלית, עד שזו עברה למשכן לאמנויות הבמה בשדרות שאול המלך בתל אביב. מאז הקמת המגדל ב–1993 פעל מתחם מסחרי בקומותיו התחתונות. בשנות ה–90 ועד אמצע שנות ה–2000 פעלו במקום בית קולנוע של רשת רב־חן, רשתות מזון מהיר, חנות הדגל של רשת הדיסקים טאואר־רקורדס, וכן בית קפה גדול עם מאות מקומות ישיבה. המתחם המסחרי של המגדל לא נחל הצלחה, ובהדרגה עזבו אותו העסקים ומקומות הבילוי שפעלו בו. כיום הוא נטוש כמעט לגמרי.

בתחילת העשור רכשה את המתחם המסחרי חברת אדרי־אל, וכשנקלעה לקשיים כלכליים מכרה ב–2014 את חלקה לקבוצת משקיעים, רובם תושבי חוץ, ובהם גם נציגות של משפחת נקש. בהמשך רכשה קבוצת נקש את השליטה בשתיים מתוך שלוש הקומות, והקומה הראשונה במתחם נותרה בבעלות חברת גרוזה קשפיצקי.

כיום פועלים בקומה זו שלושה בתי עסק שעושים שימוש בשטחים המסחריים: קופת חולים כללית, משרד נסיעות וקלינקה לטיפולי שיניים. יתר השטחים בקומה ריקים מפעילות. החוזים הקיימים מבטיחים להמשיך את הסכמי השכירות של עסקים אלה בשנים הקרובות, לפי הערכות עד 2020 לפחות.

ההסכם בין גרוזה קשפיצקי לבין קבוצת נקש נוגע להחכרת השטח לתקופה של כ–25 שנה תמורת 53 מיליון שקל, מה שיאפשר לקבוצת נקש לממש את תוכניתה להסב את שטחי המתחם המסחרי למלון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בתוכנית המקוריות של מגדל האופרה אושרה בניית 7,150 מ"ר של שטחי מסחר ובידור בשלוש הקומות הראשונות, ומעליהן מגדל דירות למגורים ושטחים משותפים לדיירי המגדל. ב–2008 אושרה תוכניתם של האדריכלים של אברהם יסקי ויוסי סיוון, להסבת חלק משטחי המסחר לשימושי מלונאות.

אישור התוכנית הותנה בביצוע של שינוי הייעוד למלונאות בתוך עשר שנים, ונראה כי עתה מזדרזים האחים נקש לממש את ההיתר להקמת מלון לפני שתוקף התוכנית יפקע, בסוף 2018. את התוכנית לשינוי הייעוד של הקומות הראשונות במגדל לטובת שימוש מלונאי יזמה קבוצת אלרוב ישראל, ולפיה השטח שיוסב למלונאות לא יעלה על 3,000 מ"ר.

קבוצת נקש היא המחזיקה ברשת מלונות אורכידאה, ובבעלות על בתי מלון נוספים בארץ ובעולם דרך עסקיה השונים. האחים נקש משקיעים גם בחברת התעופה ארקיע וכן בחברת האחזקות אמפא נדל"ן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker