נמשכה העתירה נגד הקמת שני מגדלים בטיילת הרברט סמואל בתל אביב

בהמלצת שופטי העליון החליטה דיירת מוגנת בקרקע לוותר על הערעור שהגישה נגד החלטת ביהמ"ש המחוזי, שקבע כי אין לכלול אותה בתוכניות המתחם ■ בכך נסללה הדרך לקדם את הקמת המגדלים, שישמשו למלונאות, מגורים ומסחר

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב קו החוף
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

דיירת מוגנת של עיריית תל אביב משכה עתירה שהגישה לבית המשפט העליון, שדרשה להתחשב בה בעת עריכת תוכנית להקמת שני מגדלים בטיילת הרברט סמואל בתל אביב. לאור זאת נפתח ליזמים פרטיים ולעירייה פתח לקדם את הקמת שני המגדלים במקום.

הדיירת, לודמילה בגדדי שבילי, משתמשת בשטח של 2.8 דונם שנחלקה בחלקה של עיריית תל אביב, וזאת בעקבות הסדר שהתקבל ב-1991 בין העירייה לבין בני משפחתה, שהתיישבו במקום עוד לפני קום המדינה. על פי ההסדר, העירייה נרשמה כבעלת הקרקע, ובתמורה ויתרה על פינוי בני המשפחה. אלה קיבלו אישור להתגורר בטח ללא תשלום דמי שכירות או חכירה לעירייה. באותו הסדר נקבע כי אם יהיה צורך לפנות את המשפחה, היא תפוצה בהתאם.

התוכנית לבניית המגדלים כוללת חטיבת קרקע של 7.6 דונם, בין רחוב כרמלית מדרום, הירקון ממזרח, דניאל מצפון והרברט סמואל ממערב. החלק הצפוני של אותה חטיבה נמצא בבעלות חברת הרברט סמואל (2007) בע"מ, טיג'י פרוייקטים 1-3 בע"מ ודניאל על הים בע"מ, והחלק הדרומי נמצא בבעלות עיריית תל אביב.

על פי התוכנית, בכל אחד מחלקי המתחם – זו שבבעלות פרטית וזו שבבעלות העירייה – ניתן יהיה להקים מגדל לייעוד משולב של מלונאות בקומות התחתונות, מגורים בעליונות ומסחר בקומות הקרקע. המשמעות היא שיש לפנות את העותרת ולפצותה בהתאם, ואולם היא דרשה להיכלל בתוכנית.

לטענתה, הוועדה המחוזית תל אביב, שדחתה את התנגדותה ואישרה את תוכנית המגדלים, היתה צריכה לחייב את היזמים לערוך איחוד וחלוקה בין כל השטחים הכלולים בתכנית. היזמים הם בעלים של קרקע פרטית שגובלת מצפון בשטח שבבעלות העירייה. בית המשפט המחוזי דחה את עתירתה בינואר 2016, והיא עירערה על החלטתו בפני בית המשפט העליון, באמצעות עו״ד אבי ויינרוט.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

היזמים - שיוצגו על ידי עו"ד מאיר פורגס ממשרד ש. בירן ושות' ועו"ד רמי מנוח - טענו כי אין מקום לקבל את הערעור וכי פסק הדין של בית המשפט המחוזי נכון ואין מקום להתערב בו. בית המשפט העליון, בהרכב של השופטים יורם דנציגר, יצחק עמית ואורי שוהם, המליץ לעותרת על משיכת הערעור, ואכן הדיירת משכה אותו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker