התוכנית של קק"ל: רכישת קרקע ענקית לפיתוח היי-טק

הדירקטוריון צפוי לאשר רכישת קרקעות בנגב, בגליל ובירושלים בהיקף של 250 מיליון שקל מהרזרבה התקציבית - במטרה להקים עליהן מרכזי תעסוקה עם טכנולוגיות מתקדמות

צבי זרחיה
אזור התעשייה בתפן
אזור התעשייה בתפןצילום: ירון קמינסקי
צבי זרחיה

דירקטוריון קרן קיימת לישראל (קק"ל) צפוי לאשר היום החלטה לרכישת קרקעות בנגב, בגליל ובירושלים מידיים פרטיות בהיקף של 250 מיליון שקל — במטרה להקים עליהן מרכזי תעסוקה עם טכנולוגיות מתקדמות, בדומה למרכז הקיים בתפן.

הכסף לרכישה ישוריין מהרזרבה התקציבית של קק"ל, שמנוהלת באופן נפרד ועצמאי מהתקציב השוטף.

ההחלטה באה כחלק ממהלך רחב היקף שמוביל יו"ר קק"ל, דני עטר — שמטרתו הפיכת קק"ל לגוף שמוביל מהלכים משמעותיים לחיזוק הנגב והגליל. כחלק מכך, דירקטוריון קק"ל מבקש להקים מרכזי תעסוקה בשילוב טכנולוגיות מתקדמות בנגב ובגליל.

עטר מבקש להניע מהלכים שיביאו לדבריו בעשורים הקרובים 500 אלף תושבים חדשים לגליל ומיליון תושבים חדשים לנגב.

כחלק מכך, צפוי דירקטוריון קק"ל לקבל החלטה להשקיע במיזמים מעודדי תעסוקה בפריפריה — שיביאו טכנולוגיות חכמות ומתפתחות ויפתחו אזורי תעשייה בנגב ובגליל. כצעד ראשון לקידום מהלכים אלה, תועלה להחלטת הדירקטוריון ההצעה לרכישת השטחים בנגב, בגליל ובירושלים.

עטר אמר אתמול כי "המהלך הנוכחי הוא השלב הביצועי בהחלטת קק"ל לחזק את הגליל והנגב, ולהניע מהלכים שיביאו מאות אלפי תושבים חדשים לאזור".

הוא הוסיף כי "פיתוח אזורי התעשייה המתמקדים בפריפריה, כפי שבכוונתנו לעשות, ישפר באופן דרמטי את מצבן הכלכלי של כל הרשויות הסובבות, ויביא טכנולוגיות מתפתחות לאזור. ההשקעה באזורי התעשייה תוביל למינוף כלכלי נרחב, ולכן אני מאמין שדירקטוריון קק"ל יאשר את ההחלטה החשובה הזאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ