גינדי התחייבה לתחזק גינות עירונית - וגילגלה את העלות על רוכשי הדירות

חברת הנדל"ן התחייבה לתחזק את הגינות במתחם השוק הסיטוני, שבו הקימה עשרה בנייינים. גינדי: "דמי הניהול נועדו להחזיק פרויקט ברמה גבוהה מהבחינה השירותית, והכל נעשה בתיאום עם ועד הדיירים"

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט גינדי TLV פרויקט השוק הסיטוני של גינדי
מירב מורן
מירב מורן

דיירי הבניינים במתחם השוק הסיטוני בתל אביב, המתאכלסים בימים אלה, הופתעו לגלות כי דמי הניהול שיושתו עליהם בקרוב כוללים התחייבות למימון טיפוח ותחזוקה של שטחים שבבעלות עיריית תל אביב. הגורם לכך הוא סעיף בהסכם בין העירייה לבין חברת גינדי השקעות, יזמית הבנייה שהקימה את הבניינים.

מגרש השוק הסיטוני בתל אביב משתרע על משולש הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך בגין. הבינוי כולל עשרה בנייינים בגובה 16 קומות לאורך קרן הרחובות קרליבך והחשמונאים, שבנייתם הסתיימה, וארבעה מגדלים נוספים לאורך הפאה המזרחית של משולש הרחובות. החצר כוללת כרי דשא, צמחייה, דרך סלולה, ספסלים, ביתני כניסה לחניה התת קרקעית ומתקני שעשועים לילדים. בפרסומים המשווקים את הדירות הנבנות במתחם מתוארים החצר ומתקניה "פארק".

הסגנון המתחמי של השכונה החדשה עלול לתעתע, אך החצר הגדולה שבין הבניינים היא שטח פתוח לציבור שבבעלות עיריית תל אביב. מעמדה והשימושים המותרים בה הם כמו בכל גינה וכיכר בעיר. כלומר, חצר השוק הסיטוני היא כמו שדרות רוטשילד, פארק הירקון, כיכר רבין, הטיילת וחוף הים: כל אדם רשאי להיכנס אליה, להשתמש במתקניה ולבלות בה בכל שעות היום והלילה.

אף שמדובר בשטח ציבורי, חברת גינדי אמורה לתחזק אותו על חשבונה, בפיקוח של המחלקות האחראיות על פיתוח המרחב בעיריית תל אביב. לדברי העירייה, הסכם המימון והאחריות לתחזוקה, שלהם התחייבה גינדי השקעות, נקבעו בסעיף שנקבע בהליך מכירת הקרקע והעברת השטח לפיתוח. גינדי החזקות מחויבת בחוזה לממן את תחזוקת החצר ומתקניה באופן ישיר או באמצעות חברת ניהול. נציגי חברת גינדי אישרו זאת.

אלא שאת הכסף למימון ההתחייבות תאסוף גינדי מהדיירים. השבוע היו ביניהם מי שהופתעו לגלות כי דמי הניהול שאליהם התחייבו בחוזה קניית הדירה, ואשר לדבריהם ינועו בין 800 ל-1,200 שקל בחודש, מיועדים גם למימון תחזוקה של שטח שאינו שלהם. "תשלום כזה הוא כפל מס", אמר אחד מהם ל-TheMarker. "אנחנו משלמים לעירייה ארנונה. מאחר שהדירות כאן חדשות, הארנונה גם אינה נמוכה במיוחד. הארנונה היא שצריכה לממן את הוצאות התחזוקה של הגנים הציבוריים שבהם משתמשים התושבים. תמוה בעיני שאנחנו צריכים לשלם לעירייה עוד כסף על תחזוקה של שטח שכלל אינו שלנו, וכל תושב ומבקר יכול להשתמש בו, ודינו כדין כל רחוב, מדרכה וגינה בעיר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי דייר אחר, שעתיד לעבור בקרוב לדירה שקנה מגינדי, הדיירים מתכוונים לפעול נגד הדבר באמצעות גורמי מקצוע, כלשונו, ובכוונתו לפנות לעורכי דין.

אכלוס הדירות בבניינים במתחם השוק הסיטוני מתרחש בימים אלה, ולעת עתה עדיין לא נגבים דמי הניהול. חברת גינדי מסרה כי הכסף לדמי הניהול מיועד למימון אחזקת הפארק, אבטחה, ניקיון, חשמל ואחזקת מערכות, אך ביקשה שלא להתייחס לשאלה מתי יתחילו לגבות אותו ובאילו תנאים. "דמי הניהול נועדו להחזיק פרויקט ברמה גבוהה מהבחינה השירותית, והכל נעשה בתיאום עם ועד הדיירים". לבקשה להפנות אותנו לגורם בוועד הדיירים שאיתו החברה מתאמת את הנושא, נמסר מאנשי החברה כי הם "לא יודעים מי הוועד".

פנייה לעיריית תל אביב בשאלה אם העירייה קיבלה תמורה עבור התחייבות היזם לתחזק שטחים שלה, לא נענתה. לא נענתה גם הבקשה לראות את החוזה שנחתם בין העירייה לגינדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker