עיריית ת"א תחייב את גינדי להשכיר דירות 3 חדרים במרכז העיר ב-4,500 שקל

הדירות בשכר הדירה הנמוך יהיו בשטח שלא יפחת מ-75 מ"ר (67 מ"ר + ממ"ד), וחוזה השכירות המפוקח יישמר במשך עשר שנים מתום הבנייה ■ ההסכם במסגרת תוספת הבנייה שתגביה מגדל במתחם השוק הסיטוני בשש קומות

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 הבנין בו יוצעו הדירות המוזלות
מירב מורן
מירב מורן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב תדון השבוע בהגדלה של זכויות הבנייה באחד המגדלים הנבנים בימים אלה במתחם השוק הסיטוני. לדברי העירייה, תוספת הזכויות תהיה במסגרת הסכם מיוחד שייחתם עם החברה הבונה את הבנין ולפיו היא תחוייב להשכיר לפחות 84 יחידות דיור מתוכו במחיר שלא יעלה על 4,500 שקל בחודש. הדירות בשכר הדירה הנמוך יהיו בשטח שלא יפחת מ-75 מ"ר (67 מ"ר + ממ"ד), וחוזה השכירות המפוקח יישמר במשך עשר שנים מתום הבנייה. החוזה יוגבל לחמש שנים בין היזם לשוכר.

היזם יוכל למכור את הדירות שהוקצו כדיור בר השגה, אך רק באישור העירייה ויהיה חייב למכור את כל היחידות כמקשה אחת ובתנאי שגובה שכר הדירה לא ישתנה עם החלפת הבעלים.

אם התוכנית תאושר מחרתיים בוועדה, יזמי הבנייה יחתמו על הסכם מחייב שיבטיח קיום תנאים אלה ומימושם בתום הבנייה. ההסכם יסופח לתב"ע - תוכנית בניין עיר שיש לה תוקף של חוק והעובר עליה מסתכן בפלילים.

הבנין שבו מתוכננת בניית הדירות כבר התחיל להיבנות. כיום יש במגרש היתר להקמת בניין בגובה 14 קומות, כשבקומת הקרקע שלו חזית ובה שטחי מסחר. המגרש והבנין ממוקמים על קרן הרחובות בקצה המזרחי של כביש החשמונאים ורחוב חדש שעדיין לא הוגדר, אך מתוכנן לעבור במקביל לדרך מנחם בגין. תוספת הבנייה תגביה את הבנין בשש קומות, ולפי התוכנית החדשה הוא יתנשא לגובה מאה מטרים.

בתוכנית המקורית שאושרה למגרש ולבנין שעליו, נכללו בסך הכל 8,000 מ"ר לצורכי מגורים, מסחר וחניה ובהם 54 דירות בנות השגה. התוכנית החדשה מגדילה את כמות השטחים הנבנים ב-4,000 מ"ר לכמעט 12 אלף מ"ר ומוסיפה עוד 30 דירות בנות השגה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

את המגדל שמוקם על קרקע בבעלות עיריית תל אביב, בונה חברת "מגדלי תל אביב", יזמית בנייה פרטית אשר היא שותפה, בין היתר, בקניון האופנה גינדי TLV הממוקם בתחתית מתחם השוק הסיטוני, ואשר לאחרונה פורסם כי הוא נתון בקשיים מועמד למכירה על ידי בעליו הנוכחיים. מנור גינדי, הבעלים של חברת "גינדי השקעות", הוא דירקטור בחברת מגדלי תל אביב הבונה את המגדל המדובר. גינדי השקעות בנתה את בנייני המגורים שמתאכלסים במתחם בימים אלה.

פנייה ליזמי הבנייה, בנוגע להתחייבויות המתוכננות והנגזרות מהן לעסקיה, לא נענתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker